Güney Hindistan’da Renklerin Dansı

Güney Hindistan seyahati, pek çok açıdan Hindistan’ın yeniden keşfedileceği bir deneyim sunuyor.

Dünyanın renkleri kapsamında butik olarak tasarlanan Güney Hindistan seyahati, 26 Aralık-5 Ocak arasında, yaşamdan sanata, tarihten doğal güzelliklere kadar pek çok açıdan Hindistan’ın keşfedileceği bir deneyim sunuyor.

BAKİR HİNT MİRASI

Baharat diyarı olarak tanınan Güney Hindistan, tarih boyunca pek istila görmediği için, ülkenin diğer bölgelerine oranla daha bakir bir Hint mirasına sahip. Seyahatin katılımcıları, yılı tamamlayıp 2013’ü karşılarken bu mirası keşfedecekler.

Gezide, tapınaklar ülkesi olarak tanınan Tamil Nadu eyaleti, Bengal Körfezi’ne bakan İngiliz ve Fransız sömürge şehirleri Madras ve Pondicherry ile Hindistan’ın en eski şehri Madurai ziyaret edilecek yerler arasında. Ayrıca, asırlardır kıpırdamadan denizi seyreden kıyı tapınağı Mahabalipuram, muhteşem dev tapınakları ile Thanjavur ve Trichy de gezinin etkileyici duraklarından bazıları.


VAHŞİ DOĞA HAYATI
Periyar bölgesindeki vahşi doğa hayatı, Kerala eyaletinin “Backwaters” olarak bilinen su kanallarının büyüleyici manzaraları, Arap denizine açılan Kerala’nın tarihi limanı Cochin ve geleneksel balıkçı ağları ise bu seyahatin cazibe noktaları arasında…Hindistan’ın eski giriş kapısı Bombay’a kadar uzanan bu olağandışı ve kapsamlı gezi, ülkenin uzak ufuklarının doğasını, sanatını ve yerel yaşamını her yönüyle tanıma fırsatı vaat ediyor. Yılbaşı gala yemeğinin yanı sıra, seyahat boyunca diğer tüm yemekler de tur ücretine dahil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir