Güvenlik çözümlerinde 70 yıllık uzmanlık: Kale Kilit

Güvenlik çözümleri alanında bu yıl 70. yılını kutlayan Kale Kilit, birçok farklı ürün grubuyla turizm tesislerinin profesyonel çözüm ortağı. Avrupa’nın en büyük entegre kilit üretim tesisi olma unvanına sahip Çerkezköy fabrikasında günlük 250 bin adet kilit ve silindir üretme  kapasitesine sahip firmanın 2024 hedefinde teknolojik ürün portföyünü inovasyon odaklı yatırımlarıyla genişletmek var. 

Sektör liderliğini koruma hedefinin yanı sıra uluslararası arenada da pazar payını artırmaya odaklandıklarını belirten Kale Kilit Yurt İçi Satış ve Pazarlama Direktörü Semih Teker ile firmanın turizm tesislerine sunduğu çözümleri ve 2024 yılı rotasını konuştuk. 

Kale Kilit’i tanıtarak, turizm sektörüne hitap eden ürün çözümleri hakkında bilgi verir misiniz? 

Kale Kilit, 70 yıllık deneyimi ve güçlü teknolojik altyapısıyla güvenlik çözümlerinde Türkiye’nin lider markası olarak, insanların yaşamını daha güvenli ve konforlu hale getirmeyi misyon edinmiş olup kaliteli ürünleri, yenilikçi yaklaşımıyla sektörde fark yaratmaya devam etmektedir. Turizm sektöründe, oteller, tatil köyleri, restoranlar ve diğer konaklama tesisleri gibi yerlerde güvenlik ve erişim çözümlerinin önemli bir rolü var. Bu bağlamda, Kale Kilit’in turizm sektörüne yönelik birçok farklı ürün grubunda çözümleri mevcut. 

Kale Kilit’in otel odaları için sunduğu akıllı ve güvenli kapı kilitleri sektörde çok tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Bu kilitler, fiziksel anahtarların yanı sıra kartlar ve akıllı telefonlar gibi farklı erişim yöntemleriyle çalışabiliyor. Konukların değerli eşyalarını güvenle saklamalarını sağlayan otel kasaları için de Kale Kilit’in geniş bir ürün yelpazesi var. Ayrıca turizm tesislerinde güvenlik kameraları, alarm sistemleri ve erişim kontrol sistemleri gibi çözümler, tesis içi güvenliğin sağlanması için büyük önem arz ediyor. Turizm tesislerinde, konukların yaşadığı herhangi bir soruna hızlı ve etkili bir şekilde yanıt vermek önemlidir. Kale Kilit, teknik destek ve müşteri hizmetleri çözümleri ile bu konuda yardımcı olabilmektedir. 

2016 yılında yalnızca bölgenin değil, Avrupa’nın en büyük entegre kilit üretim tesisini kurdunuz. Tesisin kapasitesi, üretim hacmi hakkında bilgi verir misiniz? Tesise ilave yatırımlar söz konusu mu? 

Bu yıl 70. yılını kutlayan Kale Kilit, tecrübesi ve uzmanlığıyla sektörünün öncü ve lider markası. Sektörünün ilk Ar-Ge merkezini açarak yeniliğe ve inovasyona gösterdiği önemi perçinleyen şirketimizde bugün 1500’ü aşkın çalışanımız görev yapmaktadır. Çerkezköy’de bulunan fabrikamız, Avrupa’nın en büyük entegre kilit üretim tesisi olup, günde 250 bin adet kilit ve silindir üretme kapasitesine sahiptir. Yeni teknolojilere önem veren, inovasyonu odağında tutan bir şirket olarak üretim tesislerimizde dijitalleşme ve teknoloji yatırımlarına aralıksız devam ediyoruz. Geleceği inşa etmenin, geçmişin değerleri ve yeniliğin gücüyle mümkün olacağına inanıyoruz.

“Kale Kilit, kendi sektöründe lider, yenilikçi ve müşteri odaklı bir konumda bulunuyor. Güvenlik çözümleri alanında uzmanlaşmış olan Kale Kilit, yılların deneyimini modern teknolojiyle birleştirerek müşterilerine güvenli, akıllı ve kullanıcı dostu çözümler sunarken, satış sonrası servis hizmetleri ile de fark oluşturmaya devam ediyor.”

Büyüme stratejisini nasıl kurguladınız? 2024 yılı için yatırım planlarınız var mı?

Sektör liderliğini koruma hedefimizin yanısıra uluslararası arenada pazar payımızı artırmayı hedefliyoruz. Coğrafi genişleme, yeni müşteri segmentlerine odaklanma ve mevcut müşteri tabanını daha da güçlendirmek adına cesur adımlar atacağımız bir yıl bizi bekliyor. Müşteri ihtiyaçlarını anlamak ve aşmak için ürünlerimiz ve çözümlerimizde sürekli yenilikler yapmaya devam ediyoruz. Teknoloji ve dijitalleşme, iş dünyasının omurgası haline geldi. Kale Kilit olarak, dijital platformlar ve süreçlerdeki verimliliği artırarak, müşterilerimize daha üstün bir deneyim sunmaya kararlıyız.

2024’te, inovasyona dayalı yaklaşımımızla teknolojik ürün portföyümüzü genişletmeye devam edeceğiz. Bluetooth destekli kartlı kilitlerimiz, güvenlik standartlarını ve kullanım konforunu bir üst seviyeye taşıyarak geliyor. Her kart, kilit ile özel bir eşleştirme yaparak yetkisiz erişimi engelliyor. Kaybolan kartlar artık güvenlik endişesi yaratmayacak; anında devre dışı bırakabileceğiniz bir çözüm sunuyoruz. Ayrıca, kolaylık açısından da tasarlanan bu kilitler, anahtar taşıma derdini unutturuyor. Tek yapmanız gereken kartınızı veya telefonunuzu kilide yaklaştırmak.

Otel konuklarının resepsiyona gitmeden sadece cep telefonuyla açabileceği bluetooth destekli yeni kartlı kilit ürünümüzü piyasaya sürdük. Bu adım, sadece teknolojik liderliğimizi değil aynı zamanda Türkiye’nin güvenlik sektöründeki rekabetçi gücünü de yansıtıyor. Yerli üretim ve milli teknoloji ile ürettiğimiz bu ürün, küresel alanda yerimizi güçlendirmemizin bir göstergesi. 

#kalekilit #otel #teknoloji #güvenlik #bluetoothdestekliyenikartlıkilit #kilitsistemleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir