Hedef: İstanbul’a 25-30 Yeni Otel

Akfen GYO, Karaköy’deki tarihi karakol binasının yanındaki arsaya 6 katlı, 200 odalı, 5 yıldızlı deniz ve boğaz manzaralı otel inşa edecek. Şirket, önümüzdeki 8-10 yıl içinde ise İstanbul’a 25-30 yeni otel yapacak.

Accor Grubu’nun işlettiği İbis ve Novotel markalarıyla 12 faal otel yatırımı bulunan Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Karaköy’deki tarihi karakol binasının yanındaki arsaya 6 katlı, 200 odalı, 5 yıldızlı deniz ve boğaz manzaralı otel yapacak.

Akfen GYO Genel Müdürü Orhan Gündüz, sadece otel yatırımı yaptıklarını ve bu otelleri de kiraladıklarını dile getirerek, halen 9’u Türkiye’de olmak üzere KKTC’de 1 ve Rusya’da da 2 otellerinin bulunduğunu söyledi.

Yatırımları devam eden 7 tane daha otel projelerinin olduğunu belirten Gündüz, bu projelerin 5’inin Türkiye’de, 2’sinin de Rusya’da olduğunu açıkladı.

İSTANBUL’A 50 YENİ OTEL

Gündüz, faal olan otellerin yatırım bütçesinin 180 milyon euro, devam eden yatırımların bütçesinin de 150 milyon euro olduğunu kaydederek, önümüzdeki 8-10 yıl içinde en az 50-60 otel yatırımı yapmak istediklerini anlattı.

Türkiye’de en az 50-60 otele ulaşmak istediklerini ve bu otellerin yüzde 50’sini de İstanbul’da yapmayı planladıklarını belirten Gündüz; Türkiye pazarı, nüfusu ve ekonomisinin 8-10 yılda 50-60 oteli kaldırabilecek durumda olduğunu anlattı.

2015 BAŞINDA AÇILACAK

Orhan Gündüz, Karaköy’deki otelin ruhsat çalışmalarının devam ettiğini, önümüzdeki 1-2 ay içinde inşaat ruhsatını alıp oteli yapmaya başlayacaklarını söyledi.

”Ruhsat çalışmaları devam eden oteli, 2015 yılı başında açmayı planlıyoruz” diyen Gündüz, otelin Karaköy’deki tarihi karakol binasının yanındaki 3 bin 420 metrekarelik arsaya yapılacağını belirtti.

Gündüz; 5 yıldızlı otelin 6 katlı, 200 odalı, boğaz manzaralı olacağını, otel binasının ise avlulu ve 4 tarafa bakan yatay bir yapı olacağını açıkladı.

(NTVMSNBC)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir