Hem keşfettiler hem yerel ekonomiye dokundular!

Haber: Hatice Ünal Bilen Fotoğraflar: Mete Işık

Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği (I-MICE), 3-5 Mayıs tarihleri arasında MICE ve etkinlik yönetimi segmentlerinde çalışan acentaları Ramada Resort Kazdağları Thermal & Spa sponsorluğunda ikinci kez buluşturdu.

İlkini 2017 yılında gerçekleştiren, bu sene daha geniş kapsamlı bir programla acentaları doğa ve mitolojinin eşsiz dünyasıyla buluşturan I-MICE, programın ilk ayağında Ramada Resort Kazdağları Thermal & Spa’nın Executive Şefi Murat Evrim’in sunumuyla Ege otlarıyla bir workshop gerçekleştirdi. Program, Ma’adra Dağı’ndaki, Kuzey Ege’nin ilk ve tek şarap bağı özelliğine sahip olan Ma’dra Vineyard House’taki tadım ile devam etti. Cunda Adası’nın lezzet adreslerinden Cunda Deniz Restaurant’ ta alınan akşam yemeği ile son buldu.

Programın ikinci günü jip safari ile yola çıkan acentalar Çamlıbel’de büyük usta Tuncel Kurtiz’in mezarını ziyaretin ardından Sütüven ve Hasan boğuldu şelalelerinde keyifli dakikalar geçirdiler. Güzergah boyunca turp otu, hardal otu, arapsaçı otu, civez otu, şevketi bostan, ısırgan otu, adaçayı ve kekik toplayan katılımcılar zeytinyağı fabrikası ziyaretinin arkasından Sarıkız Etnografya Müze ve Antandros kazı alanını gezdiler.

I-MICE koordinasyonunda düzenlenen program 4 Mayıs Cumartesi akşamı Ramada Resort Kazdağları Oteli’nde düzenlenen gala yemeği ile devam etti. Yemek sonrasında gitar eşliğinde ateş kuyusu etrafında toplanan acentalar müzik ve sıcak şarap eşliğinde eğlendiler. MICE acentaları, programın üçüncü gününde Kavurmacı’larda Sarıkız destanını dinleyerek Kazdağları’na veda ettiler.

Hüseyin Kurt: “Yerel ekonomiye dokunmayı önemsiyoruz”

Kazdağları etkinliği ile ilgili konuşan I-MICE Derneği 2. Başkanı Hüseyin Kurt, “Bu organizasyon iki tarafıyla çok önemli. İlki yaratıcılığı ortaya çıkarmak. İkinci olarak ise yerel ekonomiye dokunmak. Safari turumuzla yol üstünde birçok durakta durduk, köylülerden minik alışverişler yaptık. Biz bunu çok önemsiyoruz. Bunu yapmıyorsanız zaten standart oluyorsunuz. Amacımız, tüm organizasyonlarımızda yaratıcılıkla birlikte farkındalık oluşturmak. İlkini 2017’de gerçekleştirdiğimiz organizasyondan sonra görüyoruz ki, iki sene içinde güzel gelişmeler olmuş. O dönem otel sancılı bir dönemden geçiyordu ki buna rağmen nitelikli bir organizasyon almıştık. Ama bu sene benim gördüğüm, yeni bir genel müdür kadrosuyla birlikte yapılanmaya dahil olmuş. Bu da nitelik bağlamında otele o farkındalığı açıkçası sağlamış”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir