İstanbul Kongreler Şehri Olma Yolunda

Uluslararası Kongreler Şehri İstanbul” projesi başlangıç toplantısı İstanbul Ticaret Odası’nda gerçekleştirildi.

İstanbul’un kongre turizmi alanında tam anlamıyla tercih edilen bir varış noktası haline gelmesine katkıda bulunmak amacıyla Turizm Geliştirme ve Eğitim Vakfı (TUGEV) ile İstanbul Ticaret Odası (İTO) ortaklığında geliştirilen “Uluslararası Kongreler Şehri İstanbul ” projesinin faaliyetleri 01.10.2012 tarihi itibariyle uygulanmaya başlandı. 

YENİ CAZİBE MERKEZİ

İstanbul Kalkınma Ajansı 2012 Yılı Mali Destek Programı kapsamında desteklenen proje ile İstanbul un diğer küresel turizm merkezleri ile rekabet edecek nitelikte bir cazibe merkezi haline getirilmesine destek sağlanması amaçlanıyor.

Proje uygulama sürecinde reklam, tanıtım ve pazarlama kanallarının çeşitlendirilerek İstanbul un tanıtımının daha etkili düzeyde gerçekleştirilmesine katkıda bulunulacak. Bu kapsamda, İstanbul un detaylı tanıtımı için bir web sitesi, havadan yapılacak çekimleri de kapsayacak bir tanıtım filmi ile birlikte broşür, dosya, harita ve DVD gibi ürünleri içeren bir de tanıtım kiti hazırlanacak.

 

BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI GÜNDEMDE

Söz konusu ürünler aracılığıyla gerek proje uygulama süresince gerekse de proje faaliyetlerinin tamamlanmasının ardından İstanbul un günlük hayatı, iklimi, tarihi alanları, doğal güzellikleri, müzeleri, sanat ve eğlence hayatı, turistik imkanları (konaklama), önemli restoranları, spor tesisleri ve ulaşım olanakları konularında uluslararası düzeyde bilgilendirmeler yapılacak. Böylece, İstanbul a kazandırılan organizasyonların sayısında artış sağlanması ve İstanbul un dünyanın önde gelen kongre şehirleri sıralamasında halihazırdaki 7’nci sıradaki konumunun 2015 yılında ilk 5 şehir arasına yükselmesine katkıda bulunulması hedefleniyor. 

PROJE FAALİYETE GEÇTİ

Söz konusu hedefler çerçevesinde, proje ürünlerinin geliştirilmesine ve faaliyetlerin uygulanmasına yönelik planlama sürecinin sonlandırılması amacıyla TUGEV ve İTO arasında 19 Kasım tarihinde organize edilen toplantı ile proje faaliyetleri başladı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir