İtalyan Restoran Devi Türkiye’de İlk Şubesini Açıyor

İtalya’nın ünlü restoran zinciri Carluccio’s, Retail Platform ortaklığı ile Türkiye’ye geliyor. İlk şubesini Kanyon’da açmaya hazırlanan restoran için oldukça geniş bir alanda hummalı bir çalışma sürüyor. Yemek dışında farklı ürünlerin de satışa sunulacağı restoran, eylül ayında hizmete açılacak.

Dünya gazetesinden Sayime Başçı’nın haberine göre İngiltere’de 45 şubesi bulunan Carluccio’s ABD’de de çok sayıda şubeye sahip bulunuyor. İtalyan devi, Türkiye’deki şubesi için Retail Platform ile el sıkıştı. Forever Man, Rex, Tresera gibi markalarla daha çok tekstil ağırlıklı olarak çalışan grup işbirliğine ilişkin detaylı bilgi vermezken tüm kariyer sitelerinde restoran ile ilgili nitelikli eleman ilanları yayınlandı.

Carluccio İtalya’da, markası Londra’da doğdu

Zincirin kurucusu ise İngiltere’de yaşayan ünlü bir İtalyan gastronom uzmanı. Antonio Carluccio, İtalya’da doğmuş ve mantar arama tutkusu ile bu alanda uzman olmuş bir isim. 1975 yılında Londra’ya taşınan Carluccio’nun restoran alanındaki şanı da bu tarihlerde yayılmaya başladı. İtalyan gastronomi hizmet için Commendatore Omri nişanını alan Carluccio’nun 13 de kitabı bulunuyor. Restoran ve kafe alanında önemli bir üne sahip zincirin bugün İngiltere dışında, ABD, Dubai, Katar, Kuveyt ve İrlanda’da da şubeleri bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir