Martı Otel İstanbul Açıldı

Martı Grubu, resmi açılışını eylülde gerçekleştireceği Taksim Talimhane’de kurulan 5 yıldızlı Martı İstanbul Hotel, ilk misafirlerini kabul etmeye başladı.

Turizm sektörünün önde gelen kuruluşlarından Martı Grubu’nun ilk şehir oteli Martı İstanbul Hotel, kapılarını açtı. Otelin farklı kategorilerde lüks döşenmiş ve büyüklükleriyle dikkat çeken 37’si suit 270 odası bulunuyor.

Martı Grubu, resmi açılışını eylülde gerçekleştireceği Taksim Talimhane’de kurulan 5 yıldızlı Martı İstanbul Hotel, ilk misafirlerini kabul etmeye başladı. Martı İstanbul Hotel’in on bir kat üzerinde, farklı kategorilerde lüks döşenmiş ve büyüklükleriyle dikkat çeken 37’si suit 270 odası var. Otelde restoranlar, gün ışığı alan ve 400 kişiye kadar servis veren farklı kapasitelerde toplantı salonları ve 1000 metrekarelik Spa ve gym de yer alacak. Ünlü tasarımcı Zeynep Fadıllıoğlu tarafından tasarlanan ve modern mimarisi içinde geleneksel motifleri taşıyan otel tasarımı, konukların herhangi bir otel odasında değil, İstanbul’da uyandıklarının farkına varmalarını amaçlıyor. Odalarında özel seçilmiş sanat eserlerine yer veren Martı İstanbul Hotel’in girişinde konukları, uluslararası ödüllere sahip, sanatçımız Kutluğ Ataman’ın üç boyutlu “Su Temalı” enstalasyonu karşılıyor. Martı İstanbul Hotel’in suitleri ve koridorları ise ünlü sanatçımız Devrim Erbil’in, İstanbul’dan panoramaları yorumlayan sanat eserleriyle renklendirilmiş.

MICHELIN YILDIZLI İKİ RESTORAN

Martı İstanbul Hotel’in İstanbul yaşamına bir diğer önemli katkısı ise, Michelin yıldızlı iki restoran yönetmiş ünlü şefi idaresindeki mutfağı. Martı İstanbul Hotel, Quad Restaurant ile dünya mutfağı, Türk ve Asya mutfaklarının tadlarını buluştururken, Marti’s Brasserie ile lezzet tutkunlarını yeni tadlar denemeye davet ediyor. Ayrıca, Gourmet Stop, kendi mutfağında yapılan ekmek, pasta, çikolata, pate ve sandviçleri ile günün telaşı içinde lezzetten ödün vermek istemeyenlerin yeni durağı.

Otelcilik sektörünün önde gelen isimlerini yönetim çatısı altında toplayan ve Genel Müdürlüğünü Sedat Nemli’nin yaptığı Martı İstanbul Hotel, tasarımındaki geleneksel öğeler ile de farklılık oluşturuyor.

(HT Turizm)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir