Kahvehane kültürünün modern adresi: Zamane Kahvesi

Eskilerde, her semtin köşesinde, kendince müdavimlerini oluşturan kahvehane bulmak mümkündü… Bu kültürü  günümüzde de yaşatan, her daim kendinizi iyi hissettirecek davetkar konsepti ve tavrına hayır diyemeyeceğiniz Zamane Kahvesi’ndeydik… Bağdat Caddesi Suadiye’de konseptine yakışacak bir çay saati gerçekleştirdik. Buyurun çay saatine!

Zamane Kahvesi, eskilerden kalma geleneksel kahve kültürünü günümüze taşımayı amaçlıyor. Türk kahvesini sahiplenme düşüncesiyle yola çıkıp modernize ederek İstanbul gibi büyük şehirlerin her köşesinde kahve müdavimleri oluşturmayı hedefliyor. Modern şehir hayatında artık göremediğimiz kıyı köylerinin izlerini ve denizi hatırlatan mavi beyaz renklerle bezenmiş sıcacık atmosferi, Zamane Kahvesi’nin Suadiye’deki mekanında buluyoruz.

ALTIN GÜNÜ’NE GELDİK…
Zamane Kahvesi insanı mutlu eden, hoş bir mekan. Türk damak tadına uygun lezzetlerle zenginleştirilmiş modern sunumların eşlik ettiği mönüsüyle, kendinizi huzurlu bir sahilde ya da son derece mütevazı bir mekanda otururken buluyorsunuz. Kabul gününden yola çıkılarak hazırlanan ‘’gün tabağı’’ konsepti, tutucu damaklara yabancılık çekmeden hitap eden ‘’pişi’’, ‘’anne köftesi’’, ‘’özel etli pazı sarma’’ gibi çok bildik ama özlediğimiz pek çok lezzet, bu mekanda yeniden hayat buluyor.

ÇITIR ÇITIR BÖREKLER, NEFİS TATLILAR…
Mekanın tarzına uygun olarak oluşturulan “Zamane Kahvesi Menüsü”nde yer alan çilekli milföy, piramit pasta, parça çikolatalı pasta, damla sakızlı ve balkabaklı cheesecake gibi birbirinden leziz pasta ve tatlı alternatiflerinin yanı sıra çikolatalı fondü, waffle, Meksika ve İstanbul çikolataları da farklı sunumlarla misafirlerin beğenisine sunuluyor. Türk kahveli sıcak kek, ayva kapama, baklava hamurunda tavuk, kıtır mantı, lavaş tost, simit tost, pilav üstü lezzetler gibi modernize edilmiş geleneksel tatlar da mekanın en çok tercih edilen spesiyalleri arasında yerini alıyor. Mekanda gün içersinde iki veya üç kez tekrarlanan  “sıcak saati uygulaması” ile fırından yeni çıkmış çıtır çıtır börekler servis tepsileriyle mekanda dolaştırılarak taptaze ve sıcacık bir şekilde misafirlerin beğenisine sunuluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir