Kartalkaya Sezonu Kapattı!

Türkiye’nin önemli kış turizm merkezlerinden biri olan Kartalkaya’da kayak sezonu sona erdi.

Kar kalınlığının yaklaşık 2 metre olduğu Kartalkaya’da son günlerde yeterli müşterinin gelmemesi üzerine oteller kayak sezonunu kapattı.

Grand Kartal Otel Yönetim Kurulu Başkanı Halit Ergül, kayak sezonunu 19 Mayıs’a kadar sürdürmeyi düşündüklerini, ancak yeterli müşterinin gelmemesi nedeniyle kayak sezonunu bitirmek zorunda kaldıklarını söyledi.

Ergül, 2011-2012 kayak sezonunun çok iyi geçtiğini belirterek, ”Bu sezon çok fazla kar yağışının olması ve kar kalınlığının 4 metreye kadar ulaşması nedeniyle tatilciler Kartalkaya’ya yoğun ilgi gösterdi. Kartalkaya’ya 3,5 ayda 150 bin tatilci geldi. Her sezon olduğu gibi bu sezon da tatilcilerin çok ilgi gösterdiği yer Kartalkaya oldu” dedi.

Doruk Kaya Otelleri Genel Müdürü Yusuf Avcı da sezonun çok iyi geçtiğini ifade ederek, Türkiye’nin bu sezon kayağa doyduğunu belirtti.

Avcı, ”Sezon ne kadar erken açılırsa o kadar iyi olur. Erken açıldığı zaman geç kapanmasına gerek yok. Kartalkaya’da 2 metreye yakın kar var. Kayak yapmak için çok da elverişli bir ortam var ama arz talep meselesi olduğu için sezonu kapatmamız gerekti. Yeterli müşteri olmadığı için kayak sezonunu kapattık” diye konuştu.

Öte yandan, Kartalkaya’da 3,5 ay süren kayak sezonunda 15 tatilcinin kaybolduğu 8 kaybolma vakası yaşandı. Kaybolan tatilciler Kartalkaya Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timi tarafından kurtarıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir