Anasayfa » Marka » Klimasan’a TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi
DCIM100MEDIADJI_0054.JPG

Klimasan’a TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi

Türkiye’nin ilk ticari soğutucu üreticisi Klimasan A.Ş., hem ticari soğutucu hem de derin dondurucu alanında sektöründe Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından verilen ve uluslararası geçerliliğe sahip “Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi” alan ilk şirket oldu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre Klimasan A.Ş., korona virüs (Kovid-19) salgını sürecinin en başından itibaren Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulu fabrikasında güvenli üretim uygulamaları ve düzenlemelerini hayata geçirdi. Enfeksiyon önleme ve kontrol prosedürlerini eksiksiz yerine getiren şirket, tedarik zincirindeki akışını başarıyla sürdürdü. Klimasan, aldığı tedbirler ve başarılı uygulamalarıyla üretime ara vermeden yurtiçi ve yurt dışında dünya markası olan müşterilerine taahhütlerini yerine getirmeye devam ediyor.

Alanında belgeyi alan ilk firma oldu

14 Ağustos 2020 tarihinde TSE tarafından gerçekleştirilen denetim kapsamında üretim alanları, personel servisleri, pandemi eğitimleri, atık yönetimi, ofislerin uygunluğu, hijyen teçhizatları, yemekhane, dinlenme alanları, tuvaletlerin sterilizasyonu ve hizmet tedarikçilerinin kontrolleri gibi birçok detay vardı. Klimasan ‘Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ için tüm yeterlilik kriterlerini başarıyla yerine getirdi. Böylece pandeminin Çin’de tehlikesini arttırdığı 28 Ocak tarihinden itibaren hayata geçirdiği önlemler, çalışanları için her alanda aldığı üst düzey hijyen tedbirleri ve tüm paydaşlarının sağlığını gözeten uygulamalarıyla Klimasan hem ticari soğutucu hem derin dondurucu alanında sektöründe Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi alan ilk firma oldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan EMEA (Europe- Middle East- Africa) Operasyonlar Üst Direktörü Alper EROL, “Klimasan Kriz Yönetimi Ekibi olarak öngördüğümüz tüm risk tedbirleri sonucu T.C. Sağlık Bakanlığı’nın yönergeleri doğrultusunda şirketimizde önlemler aldık. Sistem için gerekli dokümantasyon yapısını ve aksiyon planlarını işyeri hekimimiz ve İSG ekibinin koordinasyonuyla hızlı bir şekilde oluşturduk. Sürekli eğitimlerle çalışanların hem iş hem de özel hayatlarında virüse karşı alınacak tedbirlerle ilgili farkındalıklarını artırdık. Üretim alanlarının, ofislerin, personel soyunma odaları ile yemekhane ve sosyal alanların uygunluğunu temin ettik. Personel servisleri dahil tüm dış hizmet tedarikçilerinin kontrolleri gibi çeşitli alanlarda aldığımız tedbir ve uygulamalarla TSE’nin denetiminden başarıyla geçtik. Devam eden süreçte sürekli iyileştirme ilkemizle hiçbir ihmale izin vermeden, güvenilir, hijyenik bir ortamda üretim yapmaya ve ihracattaki stratejik payımızla ülkemize katkı sağlamaya devam edeceğiz” diye konuştu. Erol konuşmasının sonunda, denetim öncesinde ve sonrasında tüm çalışmalara hassasiyetle yaklaşarak uygulamalara destek veren mesai arkadaşlarına teşekkür etti.

#Klimasan #TSECovid19GüvenliÜretimBelgesi #covid19

İnceleyin

Çukurova Isı uyardı: Kafe ve restoran ısıtmasında bunlara dikkat!

Yaklaşan soğuklarla birlikte kafe ve restoranlarda kışa hazırlıklar başladı. 30 yılı aşkın geçmişiyle ısıtma sektörünün ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz