Marex Foood, deniz ürünleri krallığını Food Product’ta tescilledi 

Deniz ürünlerinin kralı Marex Food, Antalya’da düzenlenen Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı’nda inovatif ürünleriyle deniz ürünleri krallığını tescilledi.

Yarım asırlık bir geleneğe sahip Marex Food, 17-20 Ocak tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen Food Product- Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı’nda inovatif ürünleriyle tüm dikkatleri üzerine çekti. Kaplanmış ve dondurulmuş su ürünleri üreticisi konumuyla İzmir Menderes İTOB OSB tesislerinde faaliyet gösteren gıda firması, hem yurt içi hem de yurt dışı pazarlarda ürünlerin satışını gerçekleştiriyor. Kadın gücünü destekleyen Marex Food, kuruluşundan bugüne sürdürülebilir kalkınmanın öznesi olan kadınların iş gücü piyasasında güçlendirilmesi ve çalışma hayatına katılımlarının artırılmasını da ilke ediniyor.

Her porsiyonda aynı lezzet ve kalite güvencesi

En iyi hammaddeleri seçen, hiçbir katkı maddesi kullanmayan, düzenli olarak organoleptik analizler yapan gıda firması, her porsiyonda aynı lezzet ve kalite güvencesiyle tüketicilerine ulaşıyor.

Karides Bohça

Tüm yıl boyunca hem donmuş hem de taze olarak tüketilebilen deniz canlısı karides, sağlık açısından oldukça yararlı. Balıktan sonra en çok tüketilen deniz ürünü olan karides, çok güçlü bir protein kaynağına sahip olup, D vitamini içeriği yüksek, aynı zamanda da kalsiyum ve fosfor dengesinin sağlanmasına yardımcı. Marex Food, ‘Karides Bohça’ ile deniz ürünleri severleri yepyeni bir lezzet yolculuğuna çıkarıyor. Dondurulmuş ‘Karides Bohça’, pratik pişirimi ve sunumuyla damaklarda iz bırakıyor.

Simit Levrek

Hem mineral hem vitamin açısından zengin bir içeriğe sahip olan levrek balığı, vücudun ihtiyaç duyduğu Omega- 3 ve Omega- 6 yağ asitlerini karşılamakta güçlü bir etki sağlıyor.  Çinko, iyot, selenyum, magnezyum, kalsiyum, potasyum ve demiri bünyesinde barındıran balıkta kalsiyum ve bolca fosfor da bulunuyor. Marex Food, bu bilgilerden yola çıkarak, Simit Levrek’i lezzerseverlerin beğenisine sunuyor.

Kadayıflı Karides

Dünya mutfağında yer alan özel tatları, Türk damak kültürüne ait lezzetlerle ustalıkla buluşturan Marex Food, Kadayıflı Karides ile hem tanıdık hem de yepyeni bir harman ortaya çıkarıyor. Farklı tatlar arayanlar için, alışılmışın dışında bir lezzet sunan ürün, karides etinin sahip olduğu nefis doku ve tel kadayıfın tarifi imkansız çıtırlığı ile damaklarda şölen etkisi yapıyor.

Balık Köftesi

Balık etinde bulunan taurin, özellikle genç ve sağlıklı hücreler olmak üzere hücre büyümesinin aktivasyonunu teşvik ederek metabolik süreçleri iyileştiriyor. B12 vitamini ise, insan vücudundaki DNA sentezi üzerinde olumlu bir etkiye sahip. Bu nedenle balık iyi bir protein kaynağı olarak kabul görüyor. Balık Köftelerini susam, badem ve çiğdem ile kaplayarak lezzetine lezzet katan Marex Food, unutulmaz deneyimlere imza atıyor.

Çıtır Balık 

Marex Food, yüksek protein içeren levrek balığının özenle fileto edilmesi ile hazırladığı Çıtır Balık Crunchy Fish ile tüketicilere çıtır çıtır ve eğlenceli bir lezzet deneyimi sunuyor.

#Marexfood #antalya #FoodProduct #UluslararasıGıdaveİçecekİhtisasFuarı #denizürünlerikralı #denizüzünleri #balık #kadayıflıkarides #çıtırbalık #balıkköftesi #simitlevrek #karidesbohça #gıda #food #gastronomi #horeca #restoran

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir