Mcdonald’s, Yenilenen Çevreci Restoranlarıyla Londra Olimpiyatları’nda

Olimpiyatların resmi sponsoru McDonald’s olimpiyatlara özel restoranlar ve 2 bin kişilik çalışan ordusu ile hizmet verecek…

Dünyada 36 yıldır olimpiyatların resmi sponsoru olan ve bu yıl Türkiye’de Bayan Milli Voleybol Takımını destekleyen McDonald’s, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’na kurduğu 4 farklı restoranı çevreci özellikleri ile dikkat çekiyor. Olimpiyat Parkı’na kurulacak restoranlar da enerji verimliliği yüksek, su tasarruflu mutfak malzemeleri kullanımı ile kullanılmış yağların biyodizel olarak depolanması gibi sürdürülebilir çevreci özellikleri ile ön plana çıkıyor.

Dünyada 36 yıldır Olimpiyat Oyunları’nın partneri olan McDonald’s, dünyanın dört bir yanındaki müşterilerini spor ile buluşturmayı ve onlara olimpiyat ruhunu aşılamayı amaçlıyor. Olimpiyat Parkı’nda açılan restoranlar ile misafirlere yüksek kalitede, lezzetli ürünler sunulacak.

2012 Londra Olimpiyat Oyunları bugüne kadar düzenlenen olimpiyat oyunları içinde en sürdürülebilir olarak nitelendiriliyor. Olimpiyat Parkı’na kurulacak restoranlar da enerji verimliliği yüksek mutfak malzemeleri, su tasarrufu, kullanılmış yağların biyodizel olarak depolanması gibi sürdürülebilir, çevreci özellikleri ile ön plana çıkıyor.

Olimpiyat oyunlarının ardından sökülecek restoranların yüzde 75’i yeniden kullanılabilecek, neredeyse her öğe geri dönüştürülecek, mobilyalar İngiltere’deki mevcut ve yeni açılacak restoranlara dağıtılacak.

Avrupa çapında en yenilikçi ve en geniş menü

Olimpiyatların resmi sponsoru olan McDonald’s, ana sponsoru ve resmi restoranı olduğu 2012 Londra Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’na bir ay kala Olimpiyat Parkı’nda kuracağı restoranlarının özelliklerini paylaştı. Olimpiyat vadisinde ve basın merkezinde birer adet, Olimpiyat Parkı’nda ise iki adet olmak üzere 4 McDonald’s restoranı, Avrupa çapındaki en başarılı yenilikleri ve Olimpiyat Oyunları’nın en geniş menüsünü bir araya getiriyor.

McDonald’s’ın, Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları Londra Organizasyon Komitesi’nin mümkün olan en sürdürülebilir oyunlar yapmak vizyonundan esinlenerek tasarlanan restoranlar, ziyaretçileri için çağdaş ve davetkâr atmosferi sunarken, bunu çevreci bir yaklaşımla gerçekleştiriyor. Tasarımcı Philippe Avanzi tarafından yapılan restoranlar, McDonald’s’ın en yeni tasarım öğelerini içeriyor.

Restoran kadrosu, ülkelerinin en iyileri

Olimpiyat Oyunları Ekibi olarak da bilenen kendi ülkelerinin en iyisi 2 bin çalışan olimpiyatların hızlı tempolu ortamında en iyi hizmeti vermek için görev alacak. Bin 500 kişilik oturma kapasitesi yanı sıra McDonald’s restoranı dünyanın dört bir yanından gelen sporseverler için önceki yıllara oranla menüsünde daha fazla seçenek sunacak. Happy Meal olimpiyat tarihinde ilk defa olmak üzere servis edilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir