Anasayfa » Marka » Meiko, FHA’da yeni tırnaklı bulaşık makinesini tanıtacak

Meiko, FHA’da yeni tırnaklı bulaşık makinesini tanıtacak

Meiko, 25 – 28 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan ve Güneydoğu Asya’da gıda sektörünün en önemli fuarı kabul edilen FHA’da maksimum hijyen, daha fazla verim ve kısıtlı alanların akıllı kullanımını sağlayan yeni tırnaklı bulaşık makinesini sergileyecek.

Gastronomi dünyası toplu yemek sektöründe yaşanan istikrarsız kapasiteler ve personel sıkıntısı için Meiko’nun sunduğu çözümü 5. salonda 5B2-07 + 5B2-01 numaralı stantlarda görebilecek. Meiko M-iQ BlueFire, daha yüksek bir otomasyon seviyesi ile bulaşıkhanelerde daha fazla esneklik sağlıyor. Ayrıca tabak, çatal-bıçak ve tepsileri DIN standartlarına uygun şekilde yıkayarak, koronavirüs salgınından beri ciddi ölçüde artan hijyen ihtiyacını da karşılıyor.

Meiko, BlueFire ile, tabak ve çatal-bıçak ile tepsilerin yıkanması için kullanılan klasik iki makineli çözümü, birden fazla hatta sahip tek makinede birleştirmiş. Bu sayede en kısıtlı alanlar için bile akıllı çözümler mümkün oluyor. Ayrıca daha yüksek kapasiteye sahip tek makine sayesinde iki ayrı makineye göre daha verimli yıkama yapılıyor.

Daha yüksek otomasyon derecesine katkı

Akıllı çatal-bıçak ve tepsi yıkama teknolojisi, daha yüksek otomasyon derecesine katkıda bulunuyor: Çatal-bıçaklar demagnetize edilerek yıkanıyor ve bu sayede daha iyi bir temizlik ve kurutma sağlanıyor. Tepsiler ise, yerden tasarruf sağlamak için dik bir şekilde iki dakikadan uzun bir temas süresi ile makineden geçiyor. Meiko Ürün Müdürü Johann Wagner bu konuyla ilgili şöyle diyor:

“M-iQ BlueFire’da tepsiler de tabaklar gibi yıkanıyor. Yani tüm malzemeler DIN normlarına uygun şekilde yıkanıyor. ‘İkisi bir arada çözüm’ kapsamında gerçekleşen bu proses, operasyonel maliyetlerin önemli ölçüde düşürülmesini ve birinci sınıf kurutma sonuçları elde edilmesini sağlıyor. Bunu ‘Clean Solution Çemberi’nin mantıksal bir sonucu olarak kabul edebiliriz. Bu konsept, müşterilerimizin ve onların misafirlerinin artan güvenlik ihtiyaçları için makine, servis, kimyasal, danışmanlık ve eğitim unsurlarını senkronize ediyor.ˮ

Düşük operasyonel maliyetlerle fazla performans

Johann Wagner’e göre, her yeni nesil makine serisinin daha düşük operasyonel maliyetlerle daha fazla performans göstermesi ‘şirketin DNA’sında’ var. Tıpkı kalıcı bir süreç optimizasyonu için yapılan çalışmalar gibi… Daha fazla ergonomi ve bu sayede makineleri kullanan insanların gösterdiği takdir, Meiko’nun tüm ARGE çalışmalarının odak noktasını oluşturuyor.

Otomatik tepsi besleme ve yıkama sonrasında tepsi istifleme cihazında toplama ile entegre çatal-bıçak toplama kabı sayesinde elde edilen yüksek otomasyon seviyesi, verimliliği düşürmeden farklı iş yoğunluklarına esnek adaptasyon sağlıyor. Bu sayede dakikada 25 tepsi hızlı, tam otomatik ve hijyenik açıdan güvenli bir şekilde kullanıma hazır hale geliyor. Ayrıca tek makine ile daha az temizlik gerekiyor. Tüm bu faktörler, piyasadaki diğer çözümlere kıyasla, M-iQ BlueFire’ın toplam verimliliğini büyük ölçüde artırıyor.  FHA ziyaretçileri, Meiko standında sektöre yönelik diğer temiz çözümleri de görebilecekler: Örneğin minimum su tüketimi ile çok yönlü yıkama seçenekleri sunan UPster serisi, şişe ve bardak gibi tekrar kullanılan malzemelerin yıkanmasına yönelik çözümler ve gıda atık sistemleri gibi.

#Meiko #MiQBlueFire #FHA #singapur #fuar #gıda #gıdateknoloji #horeca #JohannWagner

 

 

İnceleyin

85 ülkede Kristal imzası

Röportaj: Hatice Ünal Bilen 26 yıldır otel, restoran, kafe ve hastane mutfaklarına endüstriyel mutfak makine ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz