Michelin Sanal Ortama Açıldı, Şefler İsyanda

Dünyanın en önemli restoran rehberi Michelin’in internet ortamında hizmete girecek olması ünlü şefleri kızdırdı. İnternet üzerinde hizmete girecek olan rehberde, müşteriler restoranlar için yorum yapabilecek.

İngiltere’de yayımlanan The Times gazetesi şeflerin bu durum nedeniyle endişelendiğini yazdı. Gazeteye konuşan yemek otoritesi Alexandre Cammas, “Alain Ducasse ve Joel Robuchon gibi şefler Michelin rehberi sayesinde varoldu. Bu gibi isimler hiçbir zaman itiraf etmeyecek ama halkın yorum yapacak olması onları çok korkutuyor. Asıl sorun kendilerinden emin olmamaları” dedi.

FATURA GÖRMEK İSTİYORLAR 

The Times’a konuşan Ducasse ise, “Michelin, sitedeki yorum bölümünü açık bırakırsa sektörde büyük bir sorun çıkacak” yorumunu yaptı. Robuchon da sitede restoranlara yer vermenin paralı oluşunu eleştirdi. Ünlü şef, “Restoranın fotoğraflarını ve menüyü sitede paylaşmak aylık 58 sterlin. Bir yıldızınız varsa ikinciyi almak için kendinizi fotoğrafları yayınlatmak zorunda hissedeceksiniz” dedi.

Şefler ayrıca yorum yazanların doğru söylediklerinden emin olunması için restoranlardan aldıkları faturaları yayınlamalarını talep edeceklerini söyledi. Konuyla ilgili konuşan Michelin yetkilileri ise yorumların denetim altında olacağını dile getirdi.

(NTVMSNBC)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir