Turizm, Yerli Yatırımcılarla Büyüyor

Eser Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Alıcı: “Yenilikçi fikirlerle sektörde hep aranılan, anılan marka olma yolunda sağlam adımlarla ilerliyoruz.”

Business, resort, spa ve turistik oteller alanında çalışan Eser Oteller Grubu, büyümesini tüm hızıyla sürdürüyor. Eser Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Alıcı, yatırımların öngörülen getiriyi sağlaması durumunda yeni istihdam alanlarının açılacağının müjdesini verdi.

Turizm sektöründe yaptığı başarılı çalışmalarla adından sıkça söz ettiren Eser Oteller Grubu, bünyesine kattığı Eser Diamond Hotel & Convention Center ile büyümesine hız kesmeden devam ediyor. Bu sayımızda Silivri Çorlu karayolu üzerinde bulunan Eser Diamond Hotel & Convention Center’ı dolaştık. Misafirlerine en iyi hizmeti vermek için yola çıkan Eser Diamond Hotel & Convention Center, 35.000 metrekarelik bir alan üzerine kurulu. Silivri –Çorlu yolu üzerinde olmasıyla her yere kolay ulaşılabilen otel, konuklarına sunduğu birbirinden farklı olanaklarla ilgi odağı oluyor.

Kaliteden Ödün Vermeyiz

Gelişim odaklı misafirlerinin önerilerine dikkat vererek dünya çapında lider bir marka olmak istediklerini dile getiren Eser Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Alıcı, “Hizmette kaliteden ödün vermeden yeni fikir ve konseptleri uygulayarak, misafirlerin istek ve önerilerini önemseyerek, yenilikçi fikirlerle sektörde hep aranılan, anılan marka olma yolunda sağlam adımlarla ilerliyoruz” dedi.

Konforla Stilin Birleşimi

Eser Diamond Hotel & Convention Center, 28 junıor suit, 2 kıng suit, 1 engelli ve 186 standart oda olmak üzere toplam 218 odaya sahip. 546 yatağı bulunan otelin yataklarının konforlu olması, odaların kişinin ilgisini çekecek tasarıma sahip olması, denizi gören, yeşili gören odalarıyla da misafirlerin ihtiyaçlarına en iyi şekilde yanıt vermeye çalışıyor. Büyük bir bölümü deniz manzaralı olan odaların tamamında balkon bulunuyor. Tamamı halı kaplı odalarda emanet kasa, uydu yayınlı TV, kablolu ve kablosuz yüksek hızlı internet, saç kurutma makinesi, zengin buklet sepeti, sıcak içecek set-up ile birlikte su ısıtıcısı, minibar, uluslararası açık telefon, merkezi ve split klima sistemi ile de odalar farklılıklarını gösteriyor.

Kongrelerde Öncelikli

Her çeşit toplantı, lansman ve seminer programlarına ev sahipliği yapmasıyla da dikkat çeken otel, özellikle ev sahipliği yaptığı düğün, yemek, balo ve gala organizasyonlarıyla da beğeni topluyor.

Dinlenmek İstemez misiniz?

Otelde konaklayan misafirler, tatillerini en iyi şekilde geçirirken bir yandan da bedenlerindeki yorgunluğu atmak istiyorlar. Bu noktada devreye otelde pek çok farklı olanağın bulunduğunu söyleyen ustalar, bedensel ve ruhsal olarak arınabilecekleri farklı etkinlikler bulunuyor. Yetkililer, sağlık, güzellik ve temizlik için vücut bakımı ve masaj çeşitlerinin uygulandığı Türk Hamamı’nın dinlenme ve yorgunluktan kurtulmak için birebir olduğuna dikkat çekiyor. Kesenin ardından yapılan köpük masajı ile rahatlamaya yönelik uygulanacak hamam ritüeli kişinin kendi zinde hissetmesini sağlıyor.

Lezzette Farklılık Arayanların Tercihi

Eser Diamond Hotel & Convention Center, deniz manzaralı ana restoran, zengin açık büfe kahvaltı salonu, lobi A’la Carte Restaurant’ta dünya mutfağından seçme lezzetlerle fark oluşturuyor. Usta şeflerin ellerinden çıkan lezzetler, damakta unutulmaz lezzetler bırakıyor.

“Bu Yıl Turizm Açısından Verimli Olacak”

Türkiye’de kendi vatandaşlarına istihdam alanı oluşturmaktan yana olduklarını ifade eden Alıcı, şu anda 250 personelle hizmet verdiklerini kaydetti. Alıcı, yeni yatırımlarla birlikte personel sayısının artacağını belirtti. 2011 yılının turizm açısında oldukça verimli geçtiğini anlatan Alıcı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Gerek hükümet gerekse bakanlığın turizme ve bu alanda faaliyet içerisinde olan yatırımcılara gereken desteği sağladı. Bu durum da yatırımcılar açısından moral desteği ve teşvik unsuru oluşturdu” dedi. 2012 yılının turizm açısında verimli geçeceğini öngördüklerini anlatan Alıcı, bu noktadan hareketle beş yılda yatırımlarını refah ve huzur içinde gerçekleştirdiklerini vurguladı.

Yerli Yatırımcının Ülkeye Faydası

Yerli yatırımcıların yurt dışından otel zinciri getirmeye çalışmalarının dünya çapında tanınmak için doğru bir karar olduğunu ifade eden Alıcı, “Yerli yatırımcılar olarak misafirperverlik ve hizmet kalitesiyle bunun ötesine geçip diğer yerli otel zincirleri gibi ön planda olacağına inanıyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir