Şimdi de Endüstriyel Mutfakta Büyüyecek

Gıda sektörüne yapılan yatırımlar endüstriyel mutfak sektörünü canlandırıyor. Türkiye, kalitede Avrupa ülkelerini zorluyor…1958 yılında ıtriyat sektörüyle 90 metrekarelik bir depoda ticari hayatına başlayan Nildeniz A.Ş, bebek sektöründe yerini sağlamlaştırınca, küçük ev aletleri sektörüne girmeye karar verdi. Mutfak sektorüne özel kurduğu TCT A.Ş. vasıtasıyla İtalyan tasarımı Stilea endüstriyle mutfak ürünleriyle, artan talebe cevap vermeyi hedefleyen firma, şimdi tamamen endüstriyel mutfak ürünlerine yöneldi.

İtalyan ve Alman ortak tasarımı olan Stilea’nın yetkilileri,  “Artan restoran, gıda, turizm, alışveriş merkezi yatırımları, etraflarındaki birçok sektörü de besliyor. Dışarıda daha fazla vakit geçiren tüketici hazır gıdaya yönelirken, işletme sahiplerinin de endüstriyel mutfak ekipmanlarına ihtiyacı arttı.” diye konuştu. Türkiye’de sektörün büyümesini ise turizm ve gıda sektörüne bağlayan Stilea yetkilileri, artan nüfus ve turizm ile Türkiye’nin bu sektörde daha çok yol kat edeceği görüşünde.

Son 3 Senede %76’lık Büyüme

Olumsuz piyasaya koşullarının hakim olduğu son birkaç seneye rağmen , son 3 senede %76’lık bir büyüme sağladıklarını belirten firma yetkilileri, bu sonucu elde etmelerini her ay gelişen ve değişen yeni modelerine ve emsallerinden kaliteli ürünleri uygun fiyatlara satışa sunmalarına bağladıklarını belirtiyor. Türkiye’nin birçok noktasında yaygın servis ağı bulunan Stilea ürünlerinin, 2 yıl garantisi bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir