Özsüt Baristaları En İyi Olabilmek için Yarıştı

Özsüt Barista Yarışması’nın finali 19 Mart Pazartesi günü Elite World Hotel’de gerçekleşti. Finalde dereceye giren yarışmacılar, düzenlenen törenle ödüllerini aldılar.

Hazırladıkları kahvelerle lezzet tutkunlarının damaklarında vazgeçilemeyen tatlar bırakan Özsüt baristaları, bu defa keyifli bir yarışma için bir araya geldi. 19 Mart Pazartesi günü Elite World Hotel’de finali gerçekleştirilen Özsüt Barista Yarışması’nda 10 barista, özel olarak hazırladıkları kahveleri jüri üyelerinin beğenisine sundu.

Jürinin değerlendirmesine göre birinci, akademi kahve eğitimi ve barista setiyle ödüllendirilirken aynı zamanda Türkiye Barista Yarışması’nda Özsüt’ü temsil etmeye hak kazandı. Birinci seçilen içecek, Özsüt’ün menüsünde kahve tutkunları tarafından da tadılabilecek.

Yarışma sonunda seçilen ikinci ise 1000 TL ve barista setiyle ödüllendirildi. Jüri tarafından üçüncülüğe layık görülen isim ise 500 TL para ödülünün ve barista setinin sahibi oldu.

Etkinliğe katılan Genel Müdür Yıldırım Çullu, Özsüt baristalarının her kahveyi ustalıkla hazırladıklarını belirterek şunları söyledi: “Özsüt şubelerinde tüm kahveler eğitimli baristalarımız tarafından özel yöntemler dikkate alınarak hazırlanıyor. Baristalarımız hazırlanışından sunumuna kadar tüm incelikleri Özsüt kahvelerine yansıtıyorlar. Aynı zamanda kahve-tatlı uyumuna yönelik bilgiler ve öneriler de sunuyorlar. Sahip olduğu bu donanımla birlikte birinci olan baristamızın Özsüt’ü, Türkiye Barista Yarışması’nda en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyorum.”

Birinci, ikinci ve üçüncü seçilen isimler:

  1. Emre Sadi (Town Center Şubesi)
  2. Ali Öner (Kadıköy Şubesi)
  3. Muhammet Murat Altay (Capacity Şubesi)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir