Radisson, 2050’ye kadar Net Sıfır taahhüdünde bulundu

Radisson Otel Grubu, İnsan, Toplum ve Gezegen odaklı 2022 Sorumlu İşletme raporunu yayınladı. Sürdürülebilirlik konusunda uzun yıllara dayanan mirasıyla lider olan otel grubu, 2050 yılına kadar Net Sıfır taahhüdünde bulundu.


2022, Radisson Otel Grubu’nun sürdürülebilirlik programı için stratejik açıdan önemli bir yıl oldu. Grup, 2050 yılına kadar Net Sıfır olma taahhüdüyle, Net Sıfır dönüşümü de dahil olmak üzere çeşitli girişimleri hayata geçirdi. SBTi (Bilime Dayalı Hedefler girişimi) tarafından 2030 yılı için onaylanan bilimsel temelli karbon emisyonu azaltma hedefleri ile Radisson Otel Grubu, hedeflerini dünya çapındaki COP iklim hedefleriyle uyumlu hale getiren lider şirketler arasında yer alıyor. Grup ayrıca, Glasgow Deklarasyonu’nu imzaladı ve sektör için Nature Positive vizyonuna katıldı. Buna ek olarak Radisson Otel Grubu, yenilenebilir enerji kaynak stratejisi, yeşil bina inşaatı ve dönüşümleri için Build Planet rehberini de hayata geçirdi.

Radisson Otel Grubu, Sürdürülebilir Otelcilik İttifakı ve Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi ile birlikte otel sürdürülebilirliği konusunda tüm otellerin erişebileceği ortak bir yol sunuyor. Grup, herkesin uygulaması gereken temel eylemlerden başlayarak, otellerin gezegen ve insanlar için sorumlu olması yönünde Otel Sürdürülebilirliği Temelleri (Hotel Sustainability Basics) ve her otelin sürdürülebilirliğin ne noktasında olurlarsa olsun etkisini geliştirebileceği, Net Pozitif Konukseverliğe Giden Yol (Pathway to Net Positive Hospitality) platformunun geliştirilmesinde öncü bir rol oynadı.

Radisson Otel Grubu CEO’su Federico J. González, “Konaklama sektöründe sürdürülebilirlik bir rekabet konusu olamaz. Net Sıfır, biyoçeşitliliğin korunması ve eşitlikçi bir dünyaya yönelik somut adımlarla yönlendirilen kolektif ve koordineli bir eylem gerektirir. Geçtiğimiz yıl boyunca, sürdürülebilir turizmde gerçek anlamda etkili değişiklikler gerçekleştirmek amacıyla birçok kilometre taşına imza attık ve otelcilik sektöründeki herkesi sürdürülebilirlik vizyonunun ötesine geçmeye ve Net Pozitif Konukseverliğe Giden Yol ile uyumlu somut eylemlerde bulunmaya çağırıyoruz.” şeklinde konuştu.

İnsanları Düşün:

Çeşitlilik içeren ve kapsayıcı bir işveren olarak Radisson Otel Grubu, ekip üyelerine ilham vermek ve hem profesyonel hem de kişisel olarak büyümelerine yardımcı olmak için anlamlı kariyer fırsatları ve ilerlemeler sunuyor. Grubun yedi güçlü şirket inancı, ekiplerin “Evet Yapabilirim!” ruhu ve unutulmaz anlar sunma konusundaki kararlılıkları, grubun Forbes’un Dünyanın En İyi İşverenleri sıralamasında üst üste iki kez Seyahat ve Tatil sektöründe küresel olarak #4 numaralı En İyi İşveren olarak tanınmasıyla sonuçlandı. İnsanları Düşün’ün öne çıkan diğer önemli özellikleri şunlardır:

-%32 kadın liderlik pozisyonları

-1,5 milyon saat eğitim ve gelişim için geçirildi

-141 otel Safehotels tarafından sertifikalandırıldı

Toplumu Düşün:

Radisson Otel Grubu, çevreye ve faaliyet gösterdiği yerel topluluklara geri vermek için birçok kuruluşla ortaklık yapıyor. Grup, 2022 yılında çocukların güvenli ve şefkatli bir aile ortamında büyümelerini sağlamak için Uluslararası SOS Çocuk Köyleri ile ortaklık yapmaya devam etti. Grubun küresel su sağlığına olan bağlılığı, su sıkıntısı çeken topluluklara güvenli içme suyu sağlamak için Just a Drop ile olan ortaklığına da yansıdı. Toplumu Düşün’ün öne çıkan diğer önemli faaliyetleri ve sonuçları şunlardır:

-Kurumsal ofis ve otel ekibi üyelerinden 21.500 saat gönüllü çalışma

-29.000 kişiye yaşam boyu güvenli içme suyu sağlandı

-Kurumsal ofisler ve oteller tarafından kar amacı gütmeyen kuruluşlara nakdi ve ayni olarak 1,1 milyon € bağışlandı

-Ortaklığın başlangıcından bu yana SOS Çocuk Köylerine 600 bin €’dan fazla nakit bağış yapıldı.

Gezegeni Düşün:

Radisson Otel Grubu, Net Sıfır, biyoçeşitliliğin korunması ve eşitlikçi bir dünyaya yönelik olumlu ve somut eylemler sunmak amacıyla güçlerini birleştirerek gezegen için net bir olumlu etki elde etmeye çalışıyor. Grup, 2030 için onaylanan yakın vadeli bilime dayalı hedeflerle, Paris Anlaşması 1,5°C hedefine ulaşma yolunda ilerliyor ve Doğa Pozitif bir yaklaşıma bağlı kalıyor. Radisson Otel Grubu, Net Pozitif Konukseverliğe Giden Yol ile uyumlu Otel Sürdürülebilirliği Temelleri geliştirilmesinde öncü bir rol oynadı. Gezegeni Düşün’ün 2022’de öne çıkan diğer önemli faaliyetleri ve sonuçları şunlardır:

-2019’dan bu yana metrekare başına karbon emisyonlarında %18 azalma

-67 otel %100 yenilenebilir elektrikle çalışıyor

-226 Eko-etiket sertifikalı otel ve 37 bina sertifikalı otel

-Grup genelinde 705 elektronik araç değiştirme istasyonu mevcuttur.

RadissonOtelGrubu #sürdürülebilirlikprogramı #2050 #NetSıfır #NetSıfırdönüşümü #SBTi #BilimeDayalıHedeflergirişimi #sürdürülebilirlik #turizm #otel #konaklama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir