Ramazan Kaynakçı: “2024’te de sektörün öncüsü olacağız”

Endüstriyel mutfak makine ve ekipmanları alanında 27 yıldır otellere, restoranlara, kafelere ve hastane mutfaklarına yerli üretici olarak hizmet veren Kristal Endüstriyel, bugüne kadar yurt içi ve yurt dışı pazarlarda 400’den fazla projeye imza attı. Turizmdeki hareketlilikle birlikte daha da güçlenerek küresel pazardaki etkilerini artırmaya odaklandıklarını belirten Kristal Endüstriyel Genel Müdürü Ramazan Kaynakçı, 2024 yılında da sektörde öncü olmaya devam edeceklerini söyledi.


Ramazan Kaynakçı ile Kristal Endüstriyel’in HoReCa kanalına yönelik faaliyetlerini, ANFAŞ Fuarı’nda sergileyeceği inovatif ürünlerini ve 2024 yılı rotasını konuştuk.

Kristal Endüstriyel’i tanıtarak, turizm sektörüne yönelik ürün ve hizmetleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Firmamız, endüstriyel mutfak makine ve ekipmanları alanında 27 yıldır otellere, restoranlara, kafelere ve hastane mutfaklarına yerli üretici olarak hizmet vermektedir. Endüstriyel mutfak ekipmanları, açık büfeler, dondurma makine ve ekipmanları olarak farklı kategorilerde üretim sağlamaktayız. Özellikle endüstriyel soğutma, bulaşık makineleri, kombi fırınlar, dondurma makine ve ekipmanların da birçok ülkeye aktif olarak ihracatını gerçekleştirmekteyiz. Turizm sektörüne yönelik olarak otel, restoran, fırın, pastane, dondurma dükkanı, kafeterya, okul gibi tesislerin ihtiyaç duyabileceği tüm endüstriyel mutfak ve dondurma makine-ekipmanlarını yerli üretim farkıyla bünyemizde üretmekteyiz.

Türkiye’de yükselen bir seyir izleyen turizm sektörü, firmanız bazında ne ifade ediyor? Sektöre ait beklenti ve hedefleriniz nelerdir?

Turizm sektörünün temel yatırımlarından biri olan mutfak projelerinin, A’dan Z’ye tüm makine ve ekipmanlarını bünyemizde geliştirip, üretebildiğimiz için ilgili sektör bizim hedef pazarımızı oluşturmaktadır. Her geçen gün artan yatırımlar ve hizmet kalitesini artırma hedefleri özellikle ekipman yatırımları konusunda bizi sürekli gelişim ve inovatif atılımlara yöneltmektedir. Şefler ve mühendisler ile sürekli iletişim içinde geri dönüşler sağlayıp; kalite ve kullanım kolaylığı noktalarında dünya standartlarında ürünler üretmeyi hedeflemekteyiz.

2023 yılında yer aldığınız yurt içi ya da yurt dışı projeler arasında hangilerini önemli buluyorsunuz?

Hem yurt içinde hem de yurt dışında gerçekleştirdiğimiz bu projeler, mutfak ve endüstriyel ekipman tedariki üzerine odaklanmaktadır. Amacımız, müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun, yüksek kaliteli ve modern mutfak ekipmanları ile işletmelerine verimli ve etkileyici bir hizmet sunmaktır. Bu zamana dek yurt içi ve yurt dışı pazarlarda 400’den fazla proje tamamlamış bulunmaktayız.

Yeni otel ve renovasyon yatırımlarının önümüzdeki süreçte nasıl bir seyir izlemesini bekliyorsunuz? Bu bağlamda artan talebe cevap verebilmek için uygulayacağınız stratejileri öğrenebilir miyiz?

Turizmde yaşanan hareketlilik, yeni otel ve renovasyon yatırımlarına doğal olarak yansımaktadır. Şirket olarak, turizm sektöründeki bu hareketliliği yakından takip ediyor ve ihtiyaç duyulan mutfak ekipmanları ve dondurma makineleri gibi ürünleri yeni inovasyonlarla üretmeye devam ediyoruz. Firmamız sektörde lider bir konumda ve bu pozisyonu sürdürmeye odaklanıyoruz. Turizmdeki hareketlilikle birlikte, liderliğimizi daha da güçlendirmek ve küresel pazarda etkimizi artırmak hedefimizdir. Müşteri memnuniyetine odaklanarak kaliteli ürün ve hizmetler sunarak sektördeki liderliğimizi koruyacak ve geliştireceğiz. 2024 yılında da sektörde öncü olmaya devam edeceğimizden eminiz.

Fuarların sizin ve turizm sektörü için önemi nedir? Fuarla ilgili beklentileriniz nelerdir?

Firmamız için fuarlar büyük bir öneme sahiptir. Turizm sektöründeki önemli paydaşlarla bir araya gelmek ve yeni iş fırsatları yaratmak açısından büyük değer taşımaktadır. Fuarlar, ürünlerimizi dünya genelindeki hedef kitlelere etkili bir şekilde tanıtma imkanı sunar ve sektördeki diğer önde gelen firmalarla işbirliği potansiyelini artırır.

ANFAŞ Fuar standınızda öne çıkan ürünleriniz ve varsa sergileyeceğiniz yeni ürün ve hizmetleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz?

Fuarda sergileyeceğimiz yeni ürünlerimiz arasında “Expert Kombi Fırınlar”, “Şarap Dolabı”, “Dry Aged (Et yaşlandırma) Dolabı” ve “Mayalandırma Dolabı” gibi ürünlerimiz bulunuyor. Expert Kombi Fırınlar, çok yönlü pişirme seçenekleri sunan, enerji verimliliği yüksek ve hassas kontrol özellikleriyle donatılmış fırınlar olarak öne çıkıyor. Şarap Dolabı, farklı şarap türlerinin ideal saklama koşullarını sağlayan tasarımıyla dikkat çekiyor. Dry Aged Dolabı, et yaşlandırma işleminin etkili bir şekilde gerçekleştirilmesine olanak sağlayan özel bir ürün olarak öne çıkıyor. Mayalandırma Dolabı ise hamurun yavaş ve kontrollü bir şekilde mayalanmasını sağlayan, fırıncılık sektöründe önemli bir role sahip bir ürün olarak öne çıkıyor. Bu ürünlerimizle müşterilerimize daha geniş ve özelleştirilmiş çözümler sunmayı amaçlıyoruz.

#kristalendüstriyel #ramazankaynakçı #röportaj #endüstriyelmutfak #mutfak #mutfakekipmanları #horeca #otelrestorankafe #anfaşoteolekipmanlarıfuarı #antalya #far

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir