La Lorraine Bakery Group Türkiye’de iki üst düzey atama

La Lorraine Bakery Group’un (LLBG) Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Yönetim Kurulu Başkanı görevine Neslihan Nigiz Ulak atanırken; Sotiris Yannopoulos, LLBG Türkiye, Orta Doğu, Kafkasya ve Orta Asya Bölge Başkan Yardımcısı görevine getirildi.


Yüzde 100 Belçikalı aile şirketi olan La Lorraine Bakery Group, dünya çapında her gün 4.800’den fazla çalışanı ile 35’ten fazla ülkede yüksek kaliteli fırın ürünleri sunuyor. 2014 yılında Türkiye yolculuğuna başlayan LLBG, Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde gerçekleştirdiği fabrika yatırımı ile büyümesini sürdürmekte ve bugün itibariyle Türkiye ve Kafkasya bölgesinde sektörün liderlerinden biri konumunda…

Neslihan Nigiz Ulak kimdir?

Neslihan Nigiz Ulak, Haziran 2022’den bu yana LLBG Türkiye & Kafkasya Bölge Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı ve şirketin her alanda stratejik dönüşümüne liderlik etti. Müşteri ve çalışan kazanımları ile organizasyonel etkinlik alanlarında değerli katkılarda bulunan Ulak, Aralık 2023 itibariyle görevini Sotiris Yannopoulos’a devretti. Ulak, 1 Aralık 2023 itibariyle LLBG Türkiye, Kafkasya & Orta Asya Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam ediyor. Kendisinin perakende ve ticaret alanındaki 24 yıllık deneyimi, değişim yönetimi yeteneği ve müşteri odaklılık konusundaki sağlam geçmişi, LLBG’yi desteklemeye devam edecek.

Sotiris Yannopoulos kimdir?

Sotiris Yannopoulos, 1 Aralık 2023 itibarıyla Türkiye, Orta Doğu, Kafkasya ve Orta Asya Bölge Başkan Yardımcılığı görevine atandı. Yannopoulos, Güneydoğu Avrupa’nın en büyük Perakende, Gıda ve Tarım gruplarından birinde Yiyecek ve İçecek bölümünün CEO’su olarak 1,2 milyar € ciro yönettiği Fortenova Grubu’ndan La Lorraine Group Türkiye bünyesine katıldı. Kendisi Coca-ColaHellenic Bottling Company, PepsiCo-FritoLay ve Colgate-Palmolive gibi büyük hızlı tüketim (FMCG) şirketlerinde 27 yıllık başarılı bir kariyere sahip. Yunanistan doğumlu ve Atina Ulusal Teknik Üniversitesi’nden Makine Mühendisliği diplomasına sahip. Çalışmalarını NYU Stern İşletme Okulu’nda Finans, Pazarlama ve uluslararası işletme alanında MBA derecesi ile tamamladı.  Yannopoulos, iş portföylerini dönüştüren, operasyonları optimize eden ve kalıcı finansal değer oluşturan deneyimlerini LLBG’ye getiriyor.

#LaLorraineBakeryGroup #LLBG #NeslihanNigizUlak #SotirisYannopoulos #LLBGTürkiye #atama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir