Ramazan Kaynakçı: “Hedefimiz, global marka üstünlüğümüzü korumak”

“5 kıtada Kristal markasına ait pek çok ürün ile Türkiye’yi temsil ediyoruz. Hedefimiz, Kristal imzasını dünyada ulaşabildiğimiz kadar çok ülkede bırakabilmek ve kalitemizi ülkemizi gururlandıracak şekilde tüm dünyaya duyurmaktır.”

26 yıllık endüstriyel mutfak makine ve ekipmanları uzmanlığıyla otellere, restoranlara, kafelere ve hastane mutfaklarına yerli üretici olarak hizmet veren Kristal Endüstriyel, endüstriyel mutfak ekipmanları, açık büfeler, dondurma makine ve ekipmanları kategorilerinde sektörün çözüm ortağı olmaya devam ediyor.

Ağırlıklı endüstriyel soğutma, bulaşık makineleri, dondurma makine ve ekipmanlarında birçok ülkeye aktif ihracat gerçekleştirdiklerini ifade eden Kristal Endüstriyel Genel Müdürü Ramazan Kaynakçı, “Turizm sektöründe hem yurt içi hem de yurt dışı pek çok projede anahtar teslim ekipman tedariki sağladık. Bir otel işletmesinin ihtiyaç duyabileceği her türlü mutfak ekipmanının üretimini gerçekleştiriyoruz. Açık büfeler, pişiriciler, konveksiyonlu fırınlar, pastane fırınları, taş tabanlı fırınlar ve kombi fırınlar, yatay tip soğutucular, dikey tip soğutucular, et kurutma ve yaşlandırma dolapları, içecek dolapları, şok soğutucu ve dondurucular, ankastre teşhir üniteleri, soğuk odalar, pasta ve şarap teşhir dolapları, et doğrama makineleri, dondurma makine ve ekipmanları, konveyörlü, giyotin tipi, tezgah altı ve bardak yıkama tipi bulaşık yıkama makineleri olmak üzere bir otelin müşterilerine endüstriyel mutfak sektörü ile ilgili hizmet vermek için ihtiyaç duyabileceği her türlü makine ve ekipmanı yerli üretim farkı ile üretiyoruz.” diye belirtti.

Kristal Endüstriyel’in HoReCa kanalına yönelik üretim faaliyetlerini, yurt içi ve yurt dışı projelerini, 2023 yılına dair hedeflerini Kristal Endüstriyel Genel Müdürü Ramazan Kaynakçı anlattı.

Kristal Endüstriyel için turizm sektörünün önemi nedir? Faaliyetleriniz içinde ne kadarlık bir paya sahip?

Turizm sektörünün temel yatırımlarından biri olan mutfak projelerinin, A’dan Z’ye tüm makine ve ekipmanlarını bünyemizde geliştirip, üretebildiğimiz için ilgili sektör bizim hedef pazarımızı oluşturmaktadır. Her geçen gün artan yatırımlar ve hizmet kalitesini artırma hedefleri özellikle ekipman yatırımları konusunda bizi sürekli gelişim ve inovatif atılımlara yöneltmektedir. Şefler ve mühendislerin iletişim kombinasyonlarını, en üst seviyede sağlayıp;  kalite ve kullanım kolaylığı noktalarında dünya standartlarında ürünler üretmeyi hedeflemekteyiz.

Bu yıl yurt içi ve yurt dışında hangi projelerde yer aldınız?

Anahtar teslim projelerimizi uzun yıllardır elde ettiğimiz deneyimler neticesinde hem Türkiye’de hem de yurt dışında profesyonel ekibimizle gerçekleştirmekteyiz. 5 kıta ve 85 ülkeye aktif olarak ihracat yapmaktayız. Yurt içi ve yurt dışı pazarlarda bu zamana dek 350’den fazla proje tamamlamış bulunmaktayız.

Yeni otel ve renovasyon yatırımlarının önümüzdeki süreçte nasıl bir seyir izlemesini bekliyorsunuz?

Pandemi sonrası tatil beldelerine ve konaklama yerlerine olan talepler epeyce arttı. Bu da konaklama tesisleri için ekstra mutfak mesaisi anlamına geliyor. Hızlı bir şekilde yemek pişirmek, fırında pişirilecek ürünlerin kusursuz olarak kısa bir sürede hazır edilmesi, pasta, sandviç, tatlı, içecek gibi ürünlerin dolaplarda teşhiri, yapılan tüm yiyeceklerin büfelerde sergilenmesi için açık büfelerin hazırlanması ve görüntüsü, yemek saatleri bitiminde tüm bulaşıkların yıkanması ve bir sonraki öğüne kadar bu döngünün sezon boyunca tekrar etmesinden ötürü Kristal Endüstriyel olarak, otel mutfağında hizmet sunan her kişinin iş yükünü hafifletmek, uzun süre kullanım ömrü ve ekipmanlarda sürdürülebilirliği sağlamak adına, ürün grubumuzu kısa zamanda kaliteli ve çok iş mantığı ile oluşturup geliştirdik. Hedefimiz, Türkiye’nin her noktasına geniş ürün gamımız ve yerli üretim farkımızla ulaşmaktır.

2022’yi  firmanız ve turizm sektörü bazında değerlendirir misiniz?

Turizm sektörü ekonomiye sağladığı katkıyla ülke ekonomilerinde önemli bir paya sahip olup, dünyada ve Türkiye’de hızla gelişimini devam ettirdiği gözlemlenmektedir. Kristal Endüstriyel sektöründe en yüksek pazar payına sahip olmasıyla marka bilinirliğinin kalıcı olarak devam etmesi için dünyanın getirdiklerini yakından takip ederek profesyonellerin ihtiyaçlarını verimli ve son teknolojik ürünlerle cevaplıyor.

2023 yılı için turizm sektörü ve firmanız açısından beklentileriniz ve hedefleriniz nelerdir?

Endüstriyel soğutma ekipmanları, kombi fırınlar, bulaşık makineleri, dondurma makine ve ekipmanları konusunda birçok geliştirme ve iyileştirme yaptık. Aynı zamanda ihracat noktasında satış hacmimizi artırarak inovatif olarak gelişimlere devam edeceğiz. “Önce kendi yatırımcımız” mantığı ile ilerleyerek yurt içinde pek çok son kullanıcıya, otellere ve işletmelere, kaliteli, yerli ekipman tedarikini sunmaktayız. Sınırlarımız ötesinde gerçekleştirdiğimiz ve her yıl artan başarılarımızı turizm sektöründe özellikle Türkiye’de çok daha iyi noktalara getirmeyi; yerli yatırımcılarımıza yerli üretimlerimizin tedarik ve hizmetini, uluslararası standartlarda sağlamak hedefindeyiz. 5 kıtada Kristal markasına ait pek çok ürün ile Türkiye’yi temsil ediyoruz. Hedefimiz, Kristal imzasını dünyada ulaşabildiğimiz kadar çok ülkede bırakabilmek ve kalitemizi ülkemizi gururlandıracak şekilde tüm dünyaya duyurmaktır.

#kristalendüstriyel #ramazankaynakçı #röportaj #horeca #hotelrestaurantcafe #endüstriyelmutfak

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir