Sanat, Tarih ve Modern Hayatın Buluştuğu Berlin’de 24 Saat Hayat!

İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra ortaya çıkan yeni dünya düzeninin simgesi olan Berlin, son yıllarda gezginler tarafından dünyanın en güzel şehirlerinden biri olarak nitelendiriliyor. Gazella Turizm’in 2012 yılı bitmeden görülmesi gereken yerler listesinde bulunan Berlin’in dünyanın hiçbir şehrinde olmayan gece hayatını 20-23 Nisan tarihleri arasında deneyimleme şansını kaçırmayın!

Son yıllarda yıldızı parlayan şehirler arasında bulunan Berlin bir kültür merkezi olarak yılın her dönemi dünyanın farklı yerlerinden gelen ziyaretçileri ağırlıyor.  Berlin Duvarı başta olmak üzere, görülecek yerlerin bir hayli fazla olduğu bu şehirden döndüğünüzde kendinizi kültürel ve tarihsel olarak sadece şehirde yürüyerek bile geliştirdiğinizi fark edeceksiniz. Ayrıca uyumayan şehir olarak adlandırılan Berlin’de gece hayatının sonu asla gelmiyor!

Gazella Turizm farkıyla yaşayacağınız Berlin turunda, Berlin Duvarı’nın yıkılmasıyla birlikte barışın ve simgesi olarak anılan Brandenburg Kapısı’nı görecek, UNESCO Dünya Mirasları listesinde bulunan Altes, Neues, Alte Nationalgalerie, Bode ve Pergamon Müzeleri’ni barındıran Müzeler Adası’nı ziyaret edecek, İkinci Dünya Savaşı sırasında yaşanmış olaylara ait binlerce tablo, resim, fotoğraf, şahsi eşya, heykel, ses kaydı, film, gazete kupürü, tabela, el ilanı, hayat hikayesi, şifreli mesaj gibi sergileri görebileceğiniz Yahudi Müzesi’ne gitme şansını yakalayacaksınız. Bunların dışında 1844 yılında açılan Berlin Zoolojik Bahçesi’ne giderek Knut, kutup ayısı ve büyük panda gibi 1400 farklı tür ve 14.000 civarı hayvanı barındıran Avrupa’nın en büyük hayvanat bahçesinde birbirinden farklı hayvan türleriyle karşılaşacaksınız.

Berlin’i diğer Avrupa şehirlerinden farklı kılan ise kuşkusuz kapanma saatinin bulunmamasından dolayı birbirinden farklı gece kulüpleri ve barları. Özellikle eski fabrika ve endüstri yapılarında konumlanan yerler turistler tarafından oldukça ilgi görüyor.

 


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir