Mövenpick Hotel Istanbul’un Yeni Başaşçısı Giovanni Terracciano ile Unutulmaz Bir Lezzet Yolculuğu…

World Travel Awards tarafından 2011 yılında “Avrupa’nın En İyi İş Oteli” seçilen Mövenpick HotelIstanbul’un menülerinde artık yetenekli İtalyan Başaşçı Giovanni Terracciano’nun imzası var.

1973, İtalya Napoli doğumlu Giovanni Terracciano, İtalya’nın en saygın turizm enstitülerinden biri olan  Luigi de`Medici di Ottaviano’dan Otel İşletmeciliği bölümünden mezun olduktan sonra çalışma hayatına 1990 yılında Toscana’da bulunan Hotel Lido’da komi olarak başladı. İtalya’da çeşitli otellerde deneyim edindikten sonra Bolzano’daki Michelin yıldızlı Pichler Restaurant’ta Pastane Bölüm Şefi olarak çalıştı. Ardından aynı görevde Roma’da yine Michelin yıldızlı II Convivio Restaurant’ta çalışan Terracciano, Mutfak Şefi olarak Endonezya’daki Hyatt Regency Surabaya Hotel’in İtalyan restoranı Primavera’ya atandı. Böylece Giovanni Terracciano’ya, İtalyan mutfağını tüm dünyaya tanıtma fırsatı bulacağı ve hazırladığı eşsiz lezzetlerle ileride pek çok ödül kazandıracağı otellerin kapısı aralanmış oldu.

1997 yılında aynı zincirin Umman’da bulunan Grand Hyatt Muscat otelindeki Tuscany isimli İtalyan restoranının açılışını gerçekleştiren Terracciano, 1999’da Japonya, Osaka’daki Hyatt Regency Osaka’nın Basilico restoranında görev almaya başladı. 2 sene sonra, onu ilk olarak İstanbul’la tanıştıracak olan restorana, Grand HyattIstanbulSpasso’ya atandı.

2003-2006 yıllları arasında Çin Şangay’da bulunan the Portman Ritz Carlton Shangai otelinin, Zagat Survey tarafından “En İyi İtalyan Restoranı” ödülünü kazandırdığı Palladio restoranında ve 2008’e kadar “Yılın Restoranı” ve “En İyi Servis” ödüllerine layık görülen Pekin’deki The Ritz Carlton otelinin Cepe restoranında çalıştıktan sonra yönünü yeniden Türkiye’ye çevirerek Hotel Les Ottomans 29, Hotel Palazzo Donizetti ve son olarak  IstanbulEdition ve Cipriani Restaurant’ta Başaşçı olarak görev aldı.

Morgan Freeman, Meg Ryan, Arnold Schwarzenegger, Sir Elton John, Tibet Prensesi Yabshi Pan Rinzinwangmo, Ferzan Özpetek, Jackien Chan, Kevin Costner, Al Bano ve George Bush gibi dünyaca ünlü simalara da menülerini sunma fırsatı bulan Terracciano, benzersiz lezzetlerini Mövenpick HotelIstanbul’da misafirleyle buluşturuyor.

AzzuR Restaurant’ın yeni menüsünde baştan çıkarıcı lezzetler…

Giovanni Terracciano, minimal bir yaklaşımla hazırladığı, doğal tatların muhteşem uyumunu keşfedebileceğiniz benzersiz menüsünü, Mövenpick HotelIstanbul’da lezzet tutkunlarının beğenisine sunuyor. 22 yıllık tecrübesiyle misafirlerine benzersiz bir  deneyim yaşatmayı vadeden Terracciano, İtalyan mutfağının etkilerinin oldukça yoğun olarak hissedildiği yeni menüsünde yer alan ev yapımı ıstakozlu tonnarelli, ricotta peynirli ve pancarlı ravioli, balkabağı niyoki gibi ev yapımı makarnalar, safranlı ve karidesli risotto ve gurme İtalyan pizzaları ile İtalya’nın lezzet rüzgarını Türkiye’ye taşıyor.

AzzuR Restaurant’ın yeni menüsünde öne çıkan diğer lezzetler arasında tavada kızartılmış buffalo mozzarellası, enginar salatası, ıspanak ve kuşkonmaz üzerinde ızgara deniz levreği, yer elması, mercimek ve pazı ile sunulan deniz mahsulleri çorbası, Antep fıstığı ile kaplanmış kuzu pirzola ve Mövenpick armut sorbe ve mandalina sos ile servis edilen kestaneli çikolata mus gibi lezzetler bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir