Su Filtreleme Sistemlerinin Önemli Markası Brita Türkiye’de Güçleniyor

BRITA su filtreleme sistemleri, şebeke suyunu kullanılabilir hale getirerek tüketicilere pratik ve ekonomik bir alternatif sunuyor.

Su filtreleme sistemleri alanında dünyanın önemli markası olan BRITA, bu alanda tüketicilere sunduğu sağlıklı ve ekonomik çözümlerle Türkiye’deki faaliyetlerini güçlendirme kararı aldı. Almanya menşeli BRITA firmasının yüksek teknolojiyle Avrupa ülkelerinde ürettiği filtreleme sistemleri, tüm dünyada her gün yaklaşık 250 milyon insanın sağlıklı suya en ekonomik şekilde ulaşmasını sağlıyor.

BRITA’nın yaygın olarak kullanılan “su filtresi sürahileri”, 4 aşamalı filtreleme yaparak suyun tadını ve görüntüsünü mükemmel hale getiriyor, ve bu sayede kireçlenmenin nedeni olan geçici su sertliğini de en aza indiriyor. İçme suyu tüketiminde, ülkemizde yoğun şekilde kullanılan plastik damacana ve pet şişelere göre daha ekonomik, sağlıklı ve çevreye duyarlı çözümler sunan BRITA ürün ve filtre kartuşları Türkiye çapında tüm büyük marketlerde satılıyor.

Doğru Filtrelenmiş Şebeke Suyu İçilebiliyor
BRITA’nın, sınırlı faaliyetlerini genişleterek Türkiye’deki varlığını güçlendirmeye karar verdiğini açıklayan BRITA Türkiye Genel Müdürü Kerem Üstomar şunları söyledi: “Ürünlerimiz, son zamanlarda içme suyunda yaşanan tartışmalara yeni bir alternatif getiriyor. Örneğin, bir filtre kartuşu ile 100-120 litre kaliteli ve sağlıklı su temin etmek mümkün. Bu açıdan, su tüketiminde ürünlerimizin yaklaşık yarı yarıya tasarruf sağladığını söyleyebiliriz. Sistemlerimizin yüksek kalitesini korumak amacıyla Avrupa’daki fabrikalarımızda filtre kartuşları, hammaddeler ve işlenmiş ürünler sürekli kontrol ve test edilmekte; ayrıca bağımsız enstitü ve bilim adamları tarafından kontroller yapılmaktadır. Tüm bu özelliklerinden dolayı BRITA ürünleri bugün tüm dünyada güvenle kullanılmaktadır. Su filtreleme sistemleri Türkiye için nispeten yeni bir pazar. Kalitesiz arıtma sistemlerine karşı, BRITA olarak, Türkiye’de de şebeke suyunun gönül rahatlığıyla içilmesi için fırsat sunuyoruz. Bu nedenle, en iyi kalitede filtrelemeyi sağlamak şartıyla, şebeke sularının güvenilir olabileceği konusunda tüketicileri bilinçlendirmek istiyoruz.”

BRITA’nın Ürün Yelpazesi ve Filtreleme Sistemleri
BRITA’nın ev kullanımına yönelik su filtreleme sistem ve kartuşlarının Türkiye’de 4 modeli bulunuyor: “Su Filtresi Sürahileri”, “On-tap Su Filtreleri”, “Su Filtreli Kettle’lar”, “Su Filtreli Su Dağıtıcıları”. Sistem, filtreleme kartuşu aracılığıyla sürahiye konan suyu filtreliyor. Filtre kartuşu bu işlemi 4 aşamada yapıyor: İyon reçinesi, aktif karbon, ince ve kalın filmler ile filtreleme işlemi. Sürahilerin üzerinde bulunan dijital gösterge ise filtre sağlayan kartuşun ne zaman değişmesi gerektiği konusunda kullanıcıyı uyarıyor. BRITA, kısa bir süre içinde tezgah altına yerleşebilen filtreli su dağıtıcılarını da pazara sunmayı hedefliyor.

Hem Ekonomik, Hem de Çevreye Duyarlı
BRITA Su Filtresi Sürahisi’nde bulunan bir filtre kartuşu ile, suyun sertlik derecesine göre 100-120 litretemiz su elde etmek mümkün. Bu miktar yaklaşık 5-6 damacana suya karşılık geliyor. Damacana ve filtre kartuş fiyatı karşılaştırıldığında, tüketicilerin en az yarı yarıya kazançlı çıkacakları görülüyor.

Şebeke suyunun filtrelenerek kullanılması, atık pet ve plastik miktarını azaltmadaki en etkin yollarda biri. Ayrıca, musluk suyunun boşa akmasını önlemek bakımından da filtreleme sistemleri çevreye katkı sağlıyor. Bu sürecin bir yan sonucu olarak, damacana vb. ürünleri taşımak için daha az araç ve dolayısıyla daha az yakıt kullanımı sağlanıyor. Firmanın Almanya’daki filtre kartuş toplama merkezlerinde, filtre kartuş içerisindeki maddeler geri dönüşümle tekrar kullanılabilir hale getiriliyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir