Sunar Grup’tan profesyonellere yönelik dört çeşit un

Sunar Grup, profesyonellerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak, Sunar Profesyonel ürün gamını tamamlamak için geliştirilmiş un piyasaya sürdü.

Yeni ürün ailesine nişasta, yağ ve şerbetten sonra Sunar Özlem Profesyonel Un da katıldı. World Food İstanbul 2012 Fuarı’nda hem yerli hem de yabancı müşterinin beğenisine sunulan Sunar Özlem Profesyonel Unuyla birlikte profesyoneller artık tüm ihtiyaçlarını, Sunar Profesyonel çatısı altındaki ürünlerle karşılayabilecekler.

İlk kez World Food İstanbul 2012 Fuarı’nda görücüye çıkan, Sunar Grup tarafından yeni piyasaya sürülen ve profesyonellere yönelik hazırlanan Sunar Özlem Profesyonel unun,  Sun-1, Baklavalık, Yufkalık, Çeşitlik  isimleriyle dört çeşidi bulunuyor.

– Sun-1, tüm pastacılık ürünleri ve börek çeşitleri için geliştirilmiş özel amaçlı pastalık-böreklik buğday unu.

– Baklavalık, tüm baklava çeşitleri üretiminde ve kol böreği yapımında kullanım için hazırlanmış özel amaçlı baklavalık-böreklik buğday unu.

– Yufkalık, tüm yufka ve milföy hamuru, erişte ve mantı üretiminde kullanılmak için hazırlanmış özel amaçlı buğday unu.

– Çeşitlik ismini taşıyan un ise, pandispanya, milföy hamuru, pastane ürünleri ve tüm unlu mamullerin kullanılması için hazırlanmış özel amaçlı buğday unudur.

Önümüzdeki bir yıl içinde Sunar Özlem Profesyonel unların, Sunar Özlem Un satışlarının yüzde kırkını oluşturması bekleniyor.

Irak, Endonezya, Filipinler, Malezya, Singapur, Güney Kore, Tayland gibi ülkelere en fazla ihracat yapan şirketlerden biri olan Sunar Grup yeni profesyonel unlarıyla, başta Irak olmak üzere tüm komşu ülkelere ihracatı hedefliyor.

Gıda Fuarında, yağın uzmanı Sunar’ın işbirliği içinde olduğu Sefa Usta (Sabırlı) tarafından Sunar Özlem Profesyonel Unlarıyla hazırlanmış özel tarifler büyük ilgi gördü. Bu ilgiye karşılık Sefa Usta, Sunar Özlem Profesyonel unlarıyla hazırladığı tariflerini konuklarla paylaştı. İşte o tariflerden bazıları,

SUNBİS COOKIE

750 gr Sunbis Margarin

1,250 gr Sun-1 Un

250 gr Sunar Pasta Margarin

20 gr Tarçın

1 kg Şeker

250 gr Sunar Nişasta

8 Adet Yumurta

500 gr Kırık Ceviz ve

500 gr Kırık Fındık

HAZIRLANIŞI:

Bütün ürünler 5-6 dk yoğurulur. İstenilen şekil verilir. 160-170 derecede 20 dk pişirilir.

ELİTA HURMA TATLISI

900 gr Sun -1 Un

300 gr İrmik

100 gr Sunar Mısır Nişastası

300 gr Sunar Ayçiçek Yağ

25gr Şeker ve 25 gr Maya

4 Adet Yumurta

HAZIRLANIŞI:

Bütün malzemeler hamur haline getirilir. İçerisine aşağıdaki malzemelerden dolgu hazırlanır. Sunar kızartma yağında kızartılıp hazır şurupta 15 dk bekletilir.

500 gr toz ceviz

400 gr pudra şekeri

3-4 yumurta beyazı

 

SUNAR HANIM’IN EV POĞAÇASI

1 kg Sun-1 Un

400 gr Sunar Poğaça Margarin

200 gr Sunar Ayçiçek Yağı

20 gr Kabartma Tozu

10 gr Karbonat

10 gr Maya

25 gr Tuz

50 gr Şeker

3 Adet Yumurta

300 gr Yoğurt

1 Demet Dereotu

2 Adet Rendelenmiş Havuç

HAZIRLANIŞI:

Bütün malzemeler karıştırılıp hamur elde edilir. Hamurlara istege göre şekil verilip üzerine yumurta sarısı sürülür. 40 derecede 20 dk bekletilir. Daha sonra 180 derecede 20 dk pişirilir.

SUN SUFLE KEK

200 gr Kek Margarini

100 gr Sun-1 Un

200 gr Bitter Çikolata

5 adet Yumurta

100 gr Şeker

25 gr Toz Badem

HAZIRLANIŞI:

Margarin eritilir, erimiş çikolata ile karıştırılır. Şeker, yumurta ve un sırayla ilave edilir, yağlanmış kalıplara doldurulur. 200 derecede 7-9 dk pişirilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir