Turizmin Geleceği Masaya Yatırıldı

 

Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği (TUROB) tarafından düzenlenen bölge toplantıları tüm hızıyla sürüyor…

Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği (TUROB), turizmle ilgili konular, sorunlar ve çözümler üzerinde görüşmek üzere bölge toplantıları düzenliyor. Haziran ayı içerisinde 3 önemli bölge toplantısı gerçekleştiren TUROB, sektörün rotasını belirleyecek çalışmaları masaya yatırdı. Toplantı hakkında bilgi veren TUROB Başkanı Timur Bayındır, birliğin faaliyetlerinden bahsetti. Sektör için fuarların önemli olduğunu dile getiren Bayındır, bu toplantılar aracılığıyla bilgilerini rahatlıkla paylaşabildiklerini ifade etti. “Bunların yanı sıra toplantılarda hedef pazarlarda düzenlenmekte olan workshoplar hakkında bilgi veriyoruz” diyen Bayındır, sözlerini şöyle sürdürdü: Toplantı sırasında, çeşitli bölgelerde yaşanılan sorunlar üyeler tarafından gündeme getiriliyor”

Başarılı bir yıl

2011’in başarılı bir yıl olduğunun ifade eden Bayındır, özellikle kongre turizminin kente büyük bir dinamizm kattığı kaydetti. TUROB’un bu konu üzerinde durduğunu aktaran Bayındır, toplantılarda kongre turizmi üzerinde de durulduğunu sözlerine ekledi.

İstanbul’da 3 bölge

TUROB 1. bölge (İstanbul, Beyoğlu/Şişli/Beşiktaş/Sarıyer ve yakın ilçeler) toplantısı Point Hotel Taksim’de düzenlendi. TUROB 2. bölge (İstanbul Fatih/Bakırköy/Zeytinburnu/Silivri ve yakın ilçeler) toplantısı Crowne Plaza İstanbul Old City Hotel’de; TUROB 3. bölge (İstanbul Anadolu Yakası) toplantısı ise Doubletree By Hilton Moda Hotel’de gerçekleşti.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir