Türk gastronomisine değer katanlar GTD etkinliğinde buluştu

Gastronomi Turizm Derneği (GTD)’nin 2024 Yeni Yıla Merhaba etkinliği Beylerbeyi Sezen Hanım Yalısı’nda gastronomi, basın ve sanat camiasının katılımıyla gerçekleşti.


Türk turizm ve gastronomisinin önde gelen temsilcilerinin  katıldığı etkinlikte konuşan GTD Başkanı Gürkan Boztepe, derneğin kuruluşundan bugüne Türk mutfağının ülkemizde ve dünyada hakettiği yere ulaşması için faaliyetler yürütmeye devam ettiğini belirtti. Boztepe, bu hedef doğrultusunda Türkiye’nin yerel ürünlerini ve üreticilerin yurt içinde ve yurt dışında tanıtmaya odaklandıklarını ifade etti.

Boğaz’ın en güzel manzarasına sahip olan yalıda, 33 çeşit tamamen doğal üretim peynirler, glütensiz yiyecekler, tatlılar, ünlü şeflerin hazırladığı özel yiyeceklerin yanında Türk kültürünün vazgeçilmez yiyecekleri olan sokak yemekleri ikram edildi.

Gastronomi turizmine değer katanlara plaket ve teşekkür belgesi

GTD Başkanı Gürkan Boztepe, Erdem Tavas (Galataport Genel Müdürü), ABD’den Türk ürünleri almak isteyen CEO’lar, Nadir Güllü (Karaköy Güllüoğlu) Cüneyt Asan (Günaydın Restoran), Demet Sabancı Çetindoğan (Demsa Group), Davut Gül (İstanbul Valisi), Süreyya Üzmez (Trilye Restoran Sahibi), Fatma Şahin (Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı) Tamer Levent (Oyuncu), Nuri Develi (Develi Restoran) Dr. Ender Saraç, Selçuk Avan (Rolla’nın Kurucusu ve Yönetici Şefi) Birkan Saytaş (Napoli Antica Genel Müdürü), Vasfi Pakman (Türkiye Lezzet Federasyonu Başkanı), Cevza Başman (Kavaklıdere), Doç. Dr. Efsun Dindar (GTD Bilim Kurulu Başkanı) etkinliğe katılım, destek ve gastronomi turizmine kattıkları değerden dolayı teşekkür edildi.

#gtd #GastronomiTurizmiDerneği #gastronomi #turizm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir