TÜRSAB’ın 50. yıl pastasından hangi mesaj çıktı?

Haber: Hatice Ünal Bilen

Düzce Korugöl Tabiat Parkı İnceleme Gezisi kapsamında TÜRSAB’ın kuruluşunu 50. pastasıyla kutlayan Başkan Firuz Bağlıkaya, acentelere seslenerek, “2023’te önümüz açık, yolumuz açık olacak. Sizlerin sayesinde dimdik ayaktayız. Turizme her anlamda hizmet etmeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), bugün Düzce Korugöl Tabiat Parkı’na bir inceleme gezisi düzenledi. Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün ev sahipliği yaptığı programa TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya’ nın yanı sıra çok sayıda seyahat acentesi ve basın mensubu katıldı.
İnceleme gezisi kapsamında ayrıca TÜRSAB kuruluşunun 50. Yılı münasebetiyle bir de pasta töreni düzenlendi. Düzce Mutfak Sanatları Merkezi’nde gerçekleşen törende kısa bir konuşma yapan Bağlıkaya şunları söyledi:

“SİZLERİN SAYESİNDE DİMDİK AYAKTAYIZ” 

“Turizmin olmazsa olmazı, ayrılmaz bir parçası, en önemli dinamiği, dinamosu, seyahat acenteleridir. Çok zor bir dönemden geçtik. 2020-2021 yılları turizm için özelikle de seyahat acenteleri için zor geçti. Ama biz birlik beraberlik içinde bu süreci de mümkün olan en az yara, en az sıkıntıyla atlamayı başardık. Bu ve bundan sonraki süreçte bu yapının en temel taşı olan tüm çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Sizlerin sayesinde dimdik ayaktayız.”

“2023’TEN İTİBAREN ÖNÜMÜZ, YOLUMUZ AÇIK OLACAK” 

25. Dönem TÜRSAB Başkanlık seçimi için zorlu bir maratona da giren Başkan Bağlıkaya, konuşmasında 2023 mesajı da vererek şöyle konuştu:

“Bundan sonraki dönemde de inşallah 2023’ten itibaren önümüz açık, yolumuz açık olacak. Turizme her anlamda hizmet etmeye, ülkenin cari açığını kapatmadaki en önemli sektörü olan turizm sektörüne elimizden geldiği kadarıyla katkıda bulunmaya, destinasyon tanıtımlarında aktif olmaya devam edeceğiz.”

#türsab #türkiyeseyahatacentalarıbirliği #korugöltabiatparkı #incelemegezisi #düzce #turizm #acente #seyahat #firuzbağlıkaya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir