Üç lezzet kaşifi BMW’siyle Türkiye Gastronomi Yol Haritası’nı oluşturacak

Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu BMW, Türkiye’nin en saygın şeflerinden Ali Ronay, Maksut Aşkar ve Şemsa Denizsel ile lezzet dolu bir yolculuğa çıkıyor. Yerel ürün ve tatların modern yorumları ve kendilerine has mutfak vizyonlarıyla fark oluşturan üç ünlü şef, önümüzdeki 2 yıl boyunca belirlenen anayollar üzerinden saparak keşfettikleri “Türkiye’nin Lezzet Durakları”nı işaretleyerek “BMW ile Türkiye Gastronomi Yol Haritası”nı oluşturacak.

BMW faaliyet gösterdiği tüm pazarlarda yerel değerlerin ortaya çıkarılması amacıyla farklı projeler gerçekleştirmeye devam ediyor. Yalnızca mutfak kültürleriyle değil, gıdanın doğal ve yerel üretimi konusunda da sahip oldukları vizyon ve aldıkları inisiyatifle gastronomi dünyasında fark oluşturan üç şef, lezzet üzerinden bir yol rehberi çalışması gerçekleştirecek. “BMWlicious’’ çatısı altında önümüzdeki yıllarda da sürdürülmesi hedeflenen projenin, tüm dünyada son yıllarda güçlenmeye devam eden yerel üretimi, üreticiyi ve malzemeyi destekleme kavramlarını bütüncül bir yaklaşımla sahiplenmesi amaçlanıyor.

Bölgesel lezzetlerin ve lokanta kültürünün tanıtımına destek olacak

BMW Türkiye olarak Anadolu’nun eşsiz mutfak kültürüne yeni keşif ve yorumlarla katkı sağlayacak özel bir çalışmayı hayata geçirmek istediklerini belirten Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Hakan Tiftik, ‘’Gastronomi, artık yalnızca mutfak kültürünü temsil etmenin ötesinde, sürdürülebilir ve ekolojik tarımdan sosyolojik ve ekonomik kalkınmaya kadar çok kapsamlı ve katmanlı bir ekosistem olarak değerlendiriliyor. BMW Türkiye olarak bu perspektiften bakarak, bölgesel lezzetlerin ve lokanta kültürünün tanıtımına destek olacak bir çalışmada yer almaktan çok mutluyuz.” dedi.

“BMWlicious” rotaları

BMW’nin üstün sürüş keyfi sunan modelleriyle Türkiye’nin yedi bölgesini kapsayan üç farklı rotada seyahate çıkmaya hazırlanan şefler, yol üzerindeki keşiflerini sosyal medya üzerinden kısa filmlerle paylaşacak ve BMW Joy Blog üzerinden deneyimlerini yazıya dökecek.

3 ana rota, 7 bölge

Şemsa Denizsel Kırklareli’nden başlayarak, İzmir üzerinden Antalya’ya devam eden rota üzerinde yerel tatları keşfederken Maksut Aşkar Karadeniz’in muhteşem coğrafyasında Samsun’dan başlayıp Artvin’e kadar olan lezzet duraklarını işaretleyecek. Türkiye’nin en batı noktası Kapıkule’den başlayıp güneydoğuda Şanlıurfa ile sona eren rota ise Ali Ronay tarafından gerçekleştirilecek. Her şefin seyahat rotasını tamamlamasının sonrasında, lezzet duraklarından ilham alarak hazırladığı yemeklerden oluşan farklı menüler, kendi mekanlarında BMW misafirleri tarafından da tadılabilecek.

BMW mobil aplikasyonu üzerinden lezzet durakları haritası

“BMW ile Türkiye Gastronomi Yol Haritası” projenin sonunda BMW mobil aplikasyonuna aktarılacak ve BMW sahipleri üç ünlü şefin önerdiği lezzet duraklarını keyifle takip ederek yeni tatları keşfetme imkanına sahip olacak.

#BMWileTürkiyeGastronomiYolHaritası #AliRonay #MaksutAşkar #ŞemsaDenizsel #TürkiyeGastronomiYolHaritası #LezzetHaritası #BMWlicious’

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir