Un Sektörüne Tanıtım Desteği

Un Sektörü İhracatı İçin Güç Birliği Projesi’ne Ekonomi Bakanlığı’ndan onay.

Güneydoğu Anadolu Hububat-Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçı Birliği tarafından hazırlanan ‘Un Sektörü İhracatı İçin Güç Birliği Projesi’ne Ekonomi Bakanlığı onay verdi.

UR-GE Projesi
Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Projesi (UR-GE) kapsamında Güneydoğu Anadolu Hububat- Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçı Birliği tarafından hazırlanan ‘Un Sektörü İhracatı İçin Güç Birliği Projesi’ne Ekonomi Bakanlığı onay verdi.

Hibe Tutarı 3 Milyon Avro
Türkiye Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçı Birlikleri Sektör Kurulu Başkanı Şahin Batallı, kararın un üreticileri için önemli bir adım olduğunu vurguladı. Hazırlanan proje kapsamında 12 firmanın bir araya gelerek ortak hareket ettiğine dikkat çeken Batallı, çalışmanın hibe tutarının yaklaşık olarak 3 milyon Avro olduğunu belirtti. Batallı, “Proje ile istediğimiz ülkeye giderek veya farklı ülkelerden alıcıları ülkemize davet ederek un ve un ürünlerimizi tanıtabileceğiz. Ekonomi Bakanlığı tarafından onaylanan projemizle ilgili ön hazırlıkları tamamladık. Piyasa araştırmalarını da hızla sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir