Upfield Professional marka isim değişikliği yaptı: Yeni adı Violife Professional

Upfield Türkiye, ev dışı tüketim ürünlerinin çatı markasını Violife Professional olarak yeniden markaladı. Marka isim değişikliğiyle ev dışı tüketim endüstrisinin bitki kaynaklı ürünlere teşviki ve desteği hedefleniyor.

Violife, 65’ten fazla ülkede milyonlarca tüketici tarafından sevilerek kullanılan, lider pozisyondaki bitki kaynaklı peynir üreticisidir. Markanın Violife Professional olarak değişmesi, Upfield’ın ev dışı tüketim endüstrisini bitki kaynaklı ürünlere teşvik etme ve endüstriyi bu ürünlerle destekleme konusundaki kararlılığının en büyük kanıtıdır. Fleksitaryen beslenmeyi tercih edenlerin sayısındaki artış, tüm dünyada daha fazla tüketicinin daha fazla bitki kaynaklı gıda seçeneği aramasına neden olmaktadır. Tüketiciler, etik sebepler ve süt, et gibi hayvansal içerikli gıda maddelerinin çevre üzerindeki etkisini de göz önünde bulundurarak bitki kaynaklı gıdaları tercih ediyor. Ek olarak; özel beslenme ihtiyaçları olan tüketiciler de kendilerine uygun gıda seçeneklerine ihtiyaç duyuyorlar. Ör: süt alerjisi, gluten veya laktoz intoleransı vb.

Violife Professional, tüketicilerin ev dışında da lezzetli ve besleyici bitki kaynaklı gıda seçeneklerine sahip olmalarını sağlamayı ve tüm beslenme ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlamaktadır. Bunu yaparken de lezzet ve performanstan ödün vermemek, hedefleri arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Marka isim değişikliği ile beraber web sitesini de yenileyen şirketin yeni web sitesi https://www.violifeprofessional.com.tr şefler için yeni tarifler ve faydalı makaleler içeriyor.  Ayrıca Instagram (violifepro_tr) ve Facebook (violifeprofessionaltr) üzerinden Violife Professional Türkiye ile iletişim kurulabilecek.

Deniz Kalafat Uysal: “Bitki kaynaklı bir gelecek için heyecan verici planlarımız var”

Bitki kaynaklı bir gelecek için heyecan verici planlarının olduğunu belirten Violife Professional Türkiye Pazarlama Direktörü Deniz Kalafat Uysal konuyla ilgili şunları söyledi: “Violife markasının global gücü ve tanınırlığının, ev dışı tüketim sektöründe bitki kaynaklı gıdaların faydalarını öne çıkarmak ve bitki kaynaklı alternatiflerin sayısını artırmak için bir fırsat olduğuna inanıyoruz. Dünyanın dört bir yanındaki tüketicilerin sadece iklim etkilerini azaltmak için değil, aynı zamanda daha farklı beslenme ihtiyaçları olduğu için farklı ürünlere ihtiyaç duydukları ve beslenme alışkanlıklarını değiştirdikleri bir dönemdeyiz. Şefler ise, konuklarını daha fazla bitki kaynaklı gıdalara yönlendirerek ve onlara daha fazla seçenek sunarak bu değişimin ön saflarında yer alabilirler. Şeflerin menülerini bitki kaynaklı, çevre dostu seçeneklerle genişletmelerine ve mutfaklarda farklı beslenme ihtiyaçlarına hizmet ederken oluşan karmaşıklığı azaltmalarına yardımcı olmayı umuyoruz.”

Uysal, Violife Professional olarak profesyonel mutfakların ihtiyaçlarını karşılamak için yeni ürünler sunmaya ve ürün portföyünü çeşitlendirmeye devam edeceklerinin altını çizdi.

“Violife adını kullanmak çok doğru bir adım olacak”

Ev dışı tüketim kanalında Violife adını kullanmanın çok doğru bir adım olacağına vurgu yapan Uysal, şöyle devam etti: “Neyi temsil ettiğimizin altını açıkça çiziyor: sadece çevre için iyi değil, aynı zamanda tadı harika olan yeni bitki kaynaklı ürünler geliştirmek, dünyanın dört bir yanındaki mutfak profesyonelleri için bir fark oluşturuyor.”

#violifeprofessional #violife #upfieldturkiye #upfieldprofessional #horeca #evdışıtürketim #denizkalafatuysal

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir