Yalçın Manav hayatını kaybetti

Türk aşçılarına adanmışlıkla bütün ömrünü mutfak sektörünün ve aşçılık mesleğinin gelişimine veren Yalçın Manav, 83 yaşında hayatını kaybetti.

1941 yılında Malatya’da doğan Yalçın Manav, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun oldu. 1968 yılından itibaren 37 yıl 9 ay Turizm Bakanlığı’nda çeşitli kademelerde hizmette bulunan Manav, 16 yıl boyunca İstanbul Turizm İl Müdürü olarak görev yaptı. 2002 yılında Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevini üstlendikten sonra bu görevinden 2003 yılında emekli olan Manav, uzun seneler Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu (TAŞFED) Başkanlığı yaptı. Manav’ın Türk aşçılarının dünyanın en saygın meslek kuruluşlarından biri olan Dünya Aşçılar Birliği (WACS) üyeliğine Dubai Kongresi’nde kabul edilmesinde büyük payı olurken, Türkiye’nin ilk aşçılar derneğinin kuruluşunda da imzası vardı.

Hotel & Restaurant dergisi olarak, çok kıymetli sektör duayeni merhum Yalçın Manav’a Alllah’tan rahmet, tüm sevenlerine ve mutfak camiasına baş sağlığı dileriz.

#yalçınmanav #vefat #taşfed #acıkayıp #mutfak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir