Yenilenen Renaissance Polat Istanbul Hotel’in banket ekipmanları Ormel imzalı!

“Polat Holding Ailesi otelcilikteki tecrübesi, yeni yatırımları ve yerinde renovasyon faaliyetleriyle, uzun yıllar öncelikli tercih edilen olmaya devam edecektir. Onlarla bu projede çalışmaktan mutluluk duyduk.”

Otel ve restoranlara 23 yıldır servis ekipmanları ve hareketli mobilya servisi sağlayan Ormel, Renaissance Polat Istanbul Hotel projesinin güçlü tedarik kanatlarından biri oldu.

2017 yılında ihracatın toplam cirodaki oranını yüzde 40’a çıkarmayı hedeflediklerini söyleyen Ormel Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Çakır ile projenin detaylarını konuştuk, firmanın 2017 planlamaları hakkında bilgiler aldık.

Mehmet Bey, Ormel’i kısaca tanıtarak, otel ve restoranlara yönelik üretim, satış ve faaliyetlerinizden bahseder misiniz?

Otel ve restoranlara servis ekipmanları, hareketli mobilya konusunda hizmet veren Ormel olarak 23 yıllık deneyim sahibi ekibimizle sektörün dinamik yapısına küresel ölçekte cevap vermeye devam ediyoruz. Sektörün ilk üreticilerinden olan firmamız, gelişen teknoloji ve değişen ihtiyaçlar doğrultusunda kendisini ve ürünlerini yenilemeye devam ederek, 1993 yılından bu yana pazarın dominant markalarından biri olmayı başarmaktadır.

Banket ekipmanları, açık büfe üniteleri, restoran, servis arabaları, valiz taşıma arabaları ve kat temizlik arabaları kategorisinde, yaklaşık 160 çeşit ürünümüz bulunmaktadır. İsrail, Fransa, Romanya, Kazakistan, Arnavutluk, İran, BAE, Libya başta olmak üzere birçok ülkeye her yıl artan oranlarda ihracat yapmaktayız. Bu yıl ihracatın toplam ciromuzdaki oranını %40’a çıkarmayı hedefliyoruz.

Renaissance Polat Istanbul Hotel projesinin yenilemesinde hangi ürün ve hizmetleri sundunuz? Otel tedarik kanalında firmanızı neden tercih etti?

Renaissance Polat Istanbul Hotel, bu çalışmaya çok emek verdi. Operasyonda yaşanabilecek olumsuzlukları iyi bildikleri için, tüm ürünlerde en iyisini ve satış sonrası yaşanabilecek sıkıntıları en hızlı çözebilecek firmaları tercih ettiler. Çizilmeye karşı yüksek mukavemetli ve hafif tablalı toplantı masaları, banket masaları, katlanır büfe standları ve taşıma arabaları, katlanır podyum, dans pisti ve konuşmacı kürsüleri gibi ağırlıklı olarak banket ekipmanları verdik.

Polat Holding Ailesi otelcilikteki tecrübesi, yeni yatırımları ve yerinde renovasyon faaliyetleriyle, uzun yıllar öncelikli tercih edilen olmaya devam edecektir. Onlarla bu projede çalışmaktan mutluluk duyduk. 2017 yılının kendilerine ve tüm yurdumuza hayırlı olmasını dileriz.

Ürün ve hizmetlerinizle otel ve restoran sektöründeki iddianız nedir? Firma olarak kendinizi sektörde ne şekilde konumlandırıyorsunuz?

Müşteri ihtiyaçlarını ve dünyadaki gelişmeleri izleyen firmamız son yıllarda birçok yeniliğe imza atmıştır. Yeni tasarım fonksiyonel servis arabaları, daha kolay hareket eden ve duvar kağıtlarına zarar vermeyen kat arabaları ve valiz taşıma arabaları, tek bir noktadan alınan elektriği ve datayı masadan masaya aktaran soket sistemli toplantı masaları, paslanmaz çelik katlanır ayaklı toplantı masaları ve masaların taşınırken birbirine değerek zarar vermesini engelleyen özel taşıma arabaları, elektronik yükseklik ayarlı kürsü gibi birçok üründe kendi kategorisinde lider ürünler geliştirdik.

Üretim, tasarım kriterleriniz nelerdir?

Oteller için, özellikle banket operasyonlarında zamanın ve depolamanın önemi büyüktür. Bu doğrultuda ürünlerimizi tasarlarken, işi bittiğinde az yer kaplamasına ve pratik olmasına öncelikli önem veririz. Örneğin 2016 yılının ilk çeyreğinde yenilediğimiz yükseklik ayarlı katlanır podyum, sağlam yapısının yanı sıra, sadece tek kişi ile çok daha kolay ve güvenli bir şekilde katlanıp açılabilmeyi sağlıyor. Böylece çok daha az zamanda operasyonel faaliyetlerinizi gerçekleştirmiş oluyorsunuz.

2016 yılı nasıl geçti, 2017 yılı için beklentileriniz nelerdir?

Yurdumuzda ve çevremizde yaşanan istenmeyen olaylardan dolayı, 2016 Türkiye turizmi tüm grafiklerde %35-40 gerilemenin görüldüğü bir yıl oldu. 2017’de fiyat-hizmet kalitesini düşürmeden sadakatli müşteriyi elinde tutarak yeni müşteriler kazandırmak, düşülmesi gereken en önemli hususlardandır. Otelcilerin tek çabası misafirlerin mutlu olacağı huzurlu ortamı tesis etmek olmalıdır. Bunda başarılı olan işletmelerin yolu her zaman açık olacaktır.

#Yenilenen #Renaissance #Polat #Istanbul #Hotel #yeniyatırım #proje #Ormel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir