Anasayfa » Yeni Mekan » Hilton’un en iyi şef ve barmenleri yarıştı…

Hilton’un en iyi şef ve barmenleri yarıştı…

400’den fazla yiyecek- içecek uzmanı ve executive şef ilk kez İstanbul’da, Hilton Worldwide Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Yiyecek-İçecek Konferansı’nda bir araya gelirken, Hilton Worldwide’ın en parlak yetenekleri bölgenin en iyisi seçilmek için birbirleriyle kıyasıya yarıştı.

İ stanbul’da düzenlenen Hilton Worldwide Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Yiyecek-İçecek Konferansı (Hilton Worldwide Europe, Middle East and Africa Food and Beverage Conference ) Hilton Worldwide’ın şeflerini, yiyecek-içecek uzmanlarını ve sektörün liderlerini buluşturdu. Markanın geçen yıl açılan amiral gemisi, yiyecek-içecek servisiyle ünlü Hilton İstanbul Bomonti Otel ve Kongre Merkezi’nde şubat ayında düzenlenen etkinlikte 400’den fazla sektör profesyoneli ve şef bir araya geldi. Yarışmada katılımcılar teknik becerilerini, yaratıcılıklarını ve inovasyon yeteneklerini sergiledi. Avrupa, Ortadoğu ve Afrika çapındaki Hilton Worldwide otellerinden seçilen 10 yiyecek-içecek ekibi iki kategoride yarıştı: Aşçılık ve barmenlik. Hilton Worldwide’ın üst düzey yiyecek-içecek yöneticileri, endüstri uzmanları ile Türkiye, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’dan gazetecilerden oluşan bir jürinin önüne çıkan yarışmacılar, yaratıcılık, lezzet, hazırlık, inovasyon ve sunum alanlarında değerlendirildi.

2014’ÜN EN İYİ ŞEFİ, YANNİS MANİKİS

Yarışmada Hilton Vienna Danube Waterfront aşçılık, Conrad Algarve de miksoloji kategorilerinde altın madalya kazanırken, Hilton İstanbul Bomonti Otel ve Kongre Merkezi Executive Chef’i Yannis Manikis, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesinde 2014’ün en iyi şefi seçildi. Hilton İstanbul Bomonti Otel ve Kongre Merkezi Executive Şefi Yannis Manikis, “Türkiye, zengin bir gastronomi mirasına ve mutfak geleneğine sahip. Geleneksel tarifler için kaliteli malzemeler kullanır ve modern dokunuşunuzu da eklerseniz, sonuçlar her zaman unutulmaz olur. Bizim işimiz inovasyon ve ben de kültürel ve toplumsal değerlerimize uygun oldukları sürece yeni trendleri değerlendirmeye her zaman açığım. Bu anlayışın bir göstergesi olarak, Hilton İstanbul Bomonti Otel ve Kongre Merkezi’nin ana restoranı olan the globe’da dahiyane dokunuşlarla zenginleştirilmiş geleneksel tatlar sunuyoruz.” şeklinde duygularını ifade etti.

İnceleyin

Butik otel rüzgarı dindi 3 yıldızlı cazibe sürüyor

Bu yılın 9 aylık döneminde otel yatırımlarındaki artış hafif de olsa devam ederken, yatırımcıların ağırlıklı ...