Anasayfa » Ürün » TÜYİB-DER 3. kez sektör profesyonellerini buluşturdu

TÜYİB-DER 3. kez sektör profesyonellerini buluşturdu

TÜYİB-DER’in bu yıl üçüncüsünü düzenlediği “Yiyecek İçecek Alanlarında Yeni Eğilimler Çalıştayı” buluşması 1 Nisan Salı günü Çırağan Palace Kempinski’de sektörün üst düzey yöneticilerini ve firmalarını bir araya getirdi.

TÜYİB-DER’in (Tüm Yiyecek İçecek Bölümleri Temizlik ve Malzeme Tedarikçiler Derneği) bu yıl üçüncüsünü düzenlediği; “ Yiyecek İçecek Alanlarında Yeni Eğilimler Çalıştayı” başlıklı buluşması, sektörün üst düzey yöneticilerini ve en büyük firmalarını bir araya getirmeye devam ediyor. 5 yıldızlı otellerin genel müdür, satın alma müdürleri ve steward şeflerini bir araya getiren etkinlik, her geçen yıl katılımcı ve ziyaretçi sayısını arttırarak ilgi görmeye devam ediyor. Çırağan Sarayı’nın en şık balo salonlarından birinde gerçekleşen, tamamen butik bir konsepte sahip, belirli sayıda firmanın kabul edildiği bu seçkin buluşma aynı zamanda; sektörün ihtiyaçlarının ve beklentilerinin firmalara iletilmesi, dünyadaki gelişmelerin paylaşılması ve sektörün ileri gelenlerinin deneyimlerini ve düşüncelerini TÜYİB-DER’in bu yıl üçüncüsünü düzenlediği “Yiyecek İçecek Alanlarında Yeni Eğilimler Çalıştayı” buluşması 1 Nisan Salı günü Çırağan Palace Kempinski’de sektörün üst düzey yöneticilerini ve firmalarını bir araya getirdi. TÜYİB-DER 3. kez sektör profesyonellerini buluşturdu 98 hotel restaurant & hi-tech etkinlik aktarabilmeleri anlamında oldukça başarılı ve yararlı bir etkinlik olarak sektörde kabul görüyor.

EROL AYDIN: KASIMDA FARKLI BİR KONSEPTTE TEKRAR BULUŞACAĞIZ

Ünlü sunucu Nefise Karatay’ın sunumu ile başlayan etkinlikte açılış konuşmasını TÜYİB-DER Derneği Başkanı Çırağan Palace Kempinski Chief Steward Erol Aydın yaptı. Konuşmasında steward departmanının sektörde yeni yeni tanınmaya başladığına dikkat çeken Aydın, “Otelcilik sektöründe önceleri ‘steward’ diye bir departman yoktu, tanınmıyordu. Otelcilik sektöründe önemli bir birim olmasına rağmen gereken önem gösterilmiyordu. Ama şimdi biliyoruz ki çok değerliyiz. Bunun gibi buluşmaların daha da fayda sağlayacağı düşüncesindeyim. Birlikte çok daha ileri gidebileceğimize inancımız sonsuz” diye konuştu. Dernek olarak bu tarz etkinliklerle sektöre kendi konumlarını ve amaçlarını, steward departmanının sorumluluklarını ve görevlerini daha iyi anlatmaya çalıştıklarını ifade eden Aydın, kasım ayında farklı bir konseptle ve daha da büyük bir katılımcı desteği ile etkinliği tekrarlamak istediklerini sözlerine ekledi.

PROFESYONELLERDEN YOĞUN İLGİ

Gurme ikramlar, sektörle ilgili en son yenilikler, en moda ürünler, yeni teknolojilerin sergilendiği etkinlikte ayrıca Electrolüx Genel Müdürü Semih Orcan, Crowne Plaza Genel Müdürü Önder Dinler, The Marmara Yiyecek içecek Kordinatörü Nedim Albayrak, Holiday Inn Istanbul Airport Hotel Executive Chef Mehmet Siriş ve Çırağan Palace Executive Chef Sezai Doğan gibi sektörün tanınmış isimleri kısa birer konuşma yaptılar.

İnceleyin

Lokmanızı nasıl alırdınız?

Son dönemde sürekli artan lokmacılar olmak üzere satışı hızlı, talebi çok olan fast food noktalarının ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz