Acenteleri tur operatörüne dönüştürecek marka tanıtıldı

Haber: Hatice Ünal Bilen Fotoğraflar: Halil Öncü

Diana Travel ve Tiflis Turizm, seyahat acentelerini tur operatörüne dönüştürmek hedefiyle güçlerini birleştirdiği %100 milli, %100 yerli ve %100 özgün markası D-FLY Booking’i The Ritz-Carlton İstanbul’da düzenlediği 1. Acenteler Lansmanı’nda tanıttı.

50 yıllık turizm geçmişi olan Diana Travel’ın Yönetim Kurulu Başkanı Burak Tonbul ve Tiflis Turizm’in Yönetim Kurulu Başkanı Davut Günaydın’ın hayat verdiği D-FLY Booking, seyahat acentalarını tur operatörüne çevirmek hedefiyle güçlerini birleştirdi. Uçak bileti, otel, tur, transfer, araç kiralama ve vize hizmetleri başta olmak üzere Türk seyahat ürünlerini online olarak sunma kabiliyetine sahip olan D-FLY Booking bu kapsamda turizm acentelerini birinci lansman gecesinde The Ritz- Carlton İstanbul’da ağırladı.


D-Fly Booking’in 1. Acenteler Lansmanına çok sayıda seyahat acentesi yöneticisi katılım sağlar iken, Diana Travel Genel Müdürü Suat Somak, D-Fly Booking Genel Müdür Yardımcısı Sonat Balkan, D-Fly Booking Proje Koordinatörü Alper Köse ve D-Fly Booking Kurucu Ortağı Davut Günaydın, lansman gecesinde D-FLY Booking’in turizm sektörüne ve seyahat acentelerine yönelik hedeflerinden ve yol haritasından bahsetti.

Suat Somak: “Pandemi, savaş, enflasyon olmasaydı turizm çok farklı bir noktada olacaktı”

D-Fly Booking’in 1. Acenteler Lansmanı’nda açılış konuşmasını yapan Diana Travel’ın Genel Müdürü Suat Somak, D-FLY Booking’in turizm sektörüne yeni bir soluk katmak ve acentelere farklı ve dinamik bir satış ağı kurmak için yola çıktığını belirtti.
Dijitalleşen dünyada tüm sektörlerde olduğu gibi turizmde seyahat faktörünün de bu değişim rüzgarından en fazla sektörlerden biri olduğunun altını çizen Somak, “Turizmciler olarak bunu hepimiz yaşıyoruz. Dijital dünya insanları seyahate yönlendiriyor. Pandemi, Rusya – Ukrayna çatışması ve tüm dünyayı etkisi altına alan enflasyon sorunları olmasaydı turizm çok farklı bir noktada olacaktı.” dedi.

“Turizm krizlerle frenlense de insanlar seyahatten vazgeçmiyor”

Dünyada yaşanan krizlerin her ne kadar turizm ve seyahat sektörünü frenlese de insanların buldukları ilk fırsatta seyahat ettiklerini gözlemlediğini kaydeden Somak şöyle devam etti: “İnsanlar içinde bulundukları şartları en uygun tatil ve seyahat tercihine yöneldi. Kimi bulunduğu şehirlerde keşfe çıktı kimi ise yakın destinasyonlara yöneldi. İnsanlar seyahat etmek için fırsat kolladı. Pandemi dönemi daha dün gibi aklımızda.”
Bu nedenle turizm ve seyahat sektöründeki değişimlere hızlı adapte olunması gerektiğine işaret eden Somak, “Tatilcilere ve seyahatseverlere uygun imkanlar ve seçenekler sunmalıyız. Bunun için de dinamik ve hızlı bir yapıya ihtiyacımız var.” diye konuştu.

Lansmanda davetli acentelere yönelik hediye çekilişi düzenlendi.

“Mutlu tatilciler, mutlu acenteler için buradayız”

D-Fly Booking’in sunduğu avantaj ve kolaylıklara da değinen Somak, D-Fly Booking’in içinde acentelere yönelik çok fazla seçenek bulunduğunu ifade etti. Sektöre aynı zamanda çok büyük bir yapı da sunduğunu belirten Somak, şu bilgileri aktardı: “130 ülkede, 20 binden fazla destinasyon, 1 milyondan fazla otel, 122 bin noktada transfer hizmeti, 500’den fazla havayolunu kapsayan geniş ürün yelpazesine sahip olan D-Fly Booking, acenteler sizlere müthiş bir seçenek sağlıyor. Bu yapıyla acentelerimize bulundukları bölge ve tatilci profiline uygun seyahat seçenekleri oluşturmasını sağlıyoruz. Uzun yıllar turizmin içinde olan, tamamen profesyonel ve vizyoner bir bakış açısı ile hizmet sunan turizmciler olarak tatilcilerin ve sizlerin ne istediğini iyi biliyoruz. Hepimiz mutlu tatilciler görmek istiyoruz. Ancak bundan mutlu olurken bizlerin de mutlu olması gerekiyor. İşte D-Fly Booking de bunu sunmak için bugün karşınızda”.

Davut Günaydın: “1’i 25 yapacağız”

D-Fly Booking Kurucu Ortağı ve Tiflis Turizm’in Yönetim Kurulu Başkanı Davut Günaydın ise, basın mensuplarına seslenerek, “Bu markamızın ilk lansmanı. Burada 1. Acenteler Lansmanı yazıyor, kısmetse Türkiye genelinde 25 tane yapacağız. Sırayla Türkiye’nin muhtelif illerinde Van, Trabzon, İzmir, Ankara, Antalya olmak üzere birçok şehirde lansman yapmak istiyoruz.” diye sözlerine başladı.
D-FLY Booking’in %100 yerli, %100 milli, %100 özgün olduğuna vurgu yapan Günaydın, projeye ilişkin şu bilgileri aktardı: “Projenin kaynağı bir yerden ithal değil. Arkadaşlarımızla oturduk, en az üç ay üzerinde çalıştık. Bunu en güzel nerede yapabiliriz diye konuştuk. Bu işin kralı Mahmut Kandemir dedik. İşte gördüğünüz gibi %100 milli, %100 yerli, %100 özgün, yani bize ait.”

“Yarım asrı aşkın tecrübe ve Davut Günaydın projenin iki önemli sigorta projesidir”

Günaydın, konuşmasının devamında D-FLY’ın yarım asırdan fazla bir tecrübe ve
Davut Günaydın olmak üzere iki önemli sigorta poliçesinin olduğunu söyleyerek, “Bu iki poliçe olduğu sürece hiçbir şekilde merak etmeyin. Önce güven ve sizlerin güveninize layık olmaya çalışacağız.” diye konuştu.

İstanbul merkezinde ve Antalya desteğinde çok güçlü bir personel kadrosuyla yola çıktıklarını kaydeden Günaydın, iki hafta sonra tüm Türkiye’yi adım adım dolaşacaklarını, 25 destinasyonda hem markanın tanıtımını hem de kayıtlarını yapacaklarının bilgisini verdi.

“Daha ürünümüz çıkmadan elimizde 500 kontrat var”

Seyahat acenteleri için sıcak bir alkış rica eden Günaydın, sözlerini şöyle tamamladı: “Daha ürünümüz çıkmadan elimizde 500 tane kontrat var. Hepinize çok teşekkür ediyorum. İnşallah bu güveninize layık olmaya çalışacağız.”

D-FLY Booking 1. Lansmanı konuşmaların ardından Suami Ramirez’in şarkılarıyla devam etti.

#DFLYBooking #birinciacentelerlansmanı # #dianatravel #tiflisturizm #buraktonbul  #davetgünaydın #suatsomak #turizm #acente #theritzcarltonistanbul

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir