Akif Yıldırım: “Yerelde kalitemizi ispatladık, sıra dünyada”

Sektöre 1992 yılında girişim endüstriyel mutfak eşyaları şirketi unvanıyla adım atan Tuva Melamin, 2012 yılına kadar züccaciye ve endüstriyel mutfak ekipmanları alanında yerli ve yabancı pek çok firmanın yetkili satış bayisi olarak faaliyetlerini sürdürdü. Aynı yıl darbeye karşı dayanıklı melamin mutfak eşyaları üretimine başlayan firma, bugün halen bölgesinde ilk ve tek üretici konumuyla üretim çalışmalarını sürdürüyor.Pandemi sürecinin ardından bu yılın Tuva Melamin için de yeniden canlanıp özlenen hareketliliğe kavuşulan bir yıl olduğunu belirten Tuva Melamin şirket sahibi Akif Yıldırım, bu yıl yeni ürün ve pazar hedefleriyle büyümeye devam edeceklerini ifade etti. 2023’ün üretim stratejisini genişleyen ürün yelpazesi üzerine kurguladıklarını belirten Yıldırım, “Bu yıl hali hazırda masa üstü servis ekipmanlarının yanı sıra açık büfe servis ekipmanları üretimiyle de ürün yelpazemizi çeşitlendirdik. Bu sayede pazarda talep gören ve ihtiyaç duyulan pek çok ürünü tüketicilerin rahat ve uzun süre kullanabilmesi adına ergonomik ve fonksiyonelliğini de göz önünde bulundurarak pazara sunmaktayız.” dedi.

Yıldırım, Tuva Melamin bünyesinde üretilen ürünlerin öne çıkan özelliklerini ise şu sözleriyle aktardı: “Ürünlerimiz porselen, seramik ve cam ürünlere göre kırılmaya daha dayanıklı. Bunun yanı sıra antibakteriyel özelliği sayesinde en ufak bir sağlık tehdidi oluşturmaması tüketici taleplerini günden güne artırmakta ve pazarımızı genişletmekte. Ayrıca günümüzde insanların daha mobilize olması, ev dışı tüketim sektörünün büyümesine fayda sağladığı gibi ürünlerimize olan talebi daha da artırıyor. Gezen insan yemek yer ve yemek tüketilen her tesis de bizim potansiyel müşterimizdir.”

Yurt dışı satışlardan olumlu geri dönüşler aldıklarını ve dünyaya yayılma konusunda emin adımlarla ilerlediklerini kaydeden Akif Yıldırım, “Geriye dönüp sektöre ilk girdiğimiz zamana baktığımızda çok büyük iş başardığımızın farkındayız. Ürünlerimizi son teknolojiyle üretiyoruz. Bunun yanında gözümüz kulağımız açık, çözüm odaklı bir ekibimiz var. Daima en iyi tasarımı ve en fonksiyonel ürünü sunma arzusundayız.” dedi.

“Şeflere güvenilir, estetik, ergonomik çözümler sunuyoruz”

Pandemi sonrası değişen tüketici ihtiyaçlarını değerlendiren Akif Yıldırım, salgınla birlikte tüm dünyada insan sağlığının öncelikli hale geldiğini vurguladı. Tuva Melamin gamında yer alan ürünlerin antibakteriyel olmasının yanı sıra uzun ömürlü, estetik ve tüketici dostu  özellikleriyle de öne çıktığının altını çizen Yıldırım, profesyonel mutfaklarda rahat ve güvenilir kullanım kolaylığının önemine vurgu yaptı. Ürünün doğru amaca hizmet etmesinin şefin kararında önemli bir belirleyici olduğunun altını çizen Yıldırım, fonksiyonelliğe ve ergonomiye dikkat çekerek şöyle konuştu: “Misal, çok güzel bir tabak tasarlıyorsunuz. Şef de o ürünü beğenip satın alıyor. Ancak kullanım öncesinde yıkamak istediğinde ürünün bulaşık makinesine sığmadığını fark ediyor. O andan itibaren ürün ne kadar iyi tasarlanmış da olsa şef için doğru tedarik olmaktan çıkıyor, kullanışsız bir ürün olarak rafa kalkıyor.”

Çözüm odaklı bir yaklaşıma sahip olan Tuva Melamin’in şeflere özel çözümler sunduğunu hatırlatarak sözlerini sürdüren Yıldırım, bir örnekle olası sorunu nasıl çözdüklerini şu sözleriyle destekledi: “Bir restoran zinciri yetkilisi firmamızı arayıp satın aldığı tabağın bulaşık makinesine sığmadığını bildirerek yardım istedi. Biz de mevcut tabağın 2 cm küçüğünü üreterek işletmeyi büyük bir dertten kurtardık. Bu sayede artık daha az sayıda tabakla daha hızlı servis verebilme kapasitesine ulaştılar.”

“Yeni bir marka hazırlığındayız”

Önümüzdeki yıla ilişkin hedeflerini de paylaşan Akif Yıldırım, Tuva Melamin’in yerel pazarda kalitesini ispatladığını ifade etti ve profesyonel kullanıcılarının ürünlerinden memnun olduklarını söyledi. Yerel pazarla birlikte ihracat kanalında da güçlü bir satış grafiği ortaya koyduklarını ve firmanın Avrupa ve Balkan ülkelerinde etkin bir faaliyet sürdürdüğünü belirten Yıldırım, pandemi sürecinde sekteye uğrayan satış kanallarını yeniden canlandırarak pazar hedeflerinde büyütmeye odaklandıklarını kaydetti. Hedef pazarlar arasında Doğu Avrupa ve Rusya’nın olduğunu söyleyen Yıldırım, “Kaliteli ürünü doğru fiyatla buluşturduğumuzda bize sadece söz verdiğimiz üzere ürünü vadedilen zamanda tüketiciye ulaştırmak kalıyor.” dedi. Yıldırım, yurt dışı bayilerden gelen talepler doğrultusunda bölgeye ya da ülkeye özel üretimlerin olduğunu da sözlerine ekledi.

Akif Yıldırım, 2024 yılında mevcut fuarların yanı sıra üç yeni yurt dışı fuara daha katılım göstereceklerini söyledi. Açık büfeye hitap eden ürünleri çeşitlendireceklerinin bilgisini veren Yıldırım, yeni bir marka hazırlığında olduklarının müjdesini de paylaştı.

#tuvamelamin #akifyıldırım #melamin #tuva #horeca #2023 #şef #mutfak #hotelrestauranrcafe #züccaciye #endüstriyelmutfakeşyaları #ekipman #melaminmutfakeşyaları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir