Ali Can Aksu yeniden başkan!

1.Olağanüstü Genel Kurulu’nu 28 Nisan tarihinde Swiss Hotel The Bosphorus’da gerçekleştiren Turizm Otel Yöneticileri Derneği (TUROYD), Ali Can Aksu’yu ikinci kez başkan olarak seçti.

Aksu: “Kısa sürede 81 il 16 ülke 1700 üye sayısına ulaştık”

Genel Kurul’da konuşan Ali Can Aksu sözlerine “Kaderimize terk edilip kendi başımıza ayakta kalmaya çalıştığımız tüm zamanlarda yalnızlığımızla hep gurur duyduk. Ümitlerimizi yeşerten en büyük etken ise, hiçbir kalabalığın bizler (TUROYD) kadar güçlü olamadığına olan inancımızdı.” diyerek başladı. Kısa sürede 81 il 16 ülke 1700 üye sayısına ulaşan TUROYD’un bir durum değerlendirmesine ihtiyacı olduğunu söyleyen Aksu ortak amacın mesleki dayanışma ve Türk turizmine katkıda bulunmak arzusu olduğunu belirtti.

“Bizi yok sayanı, biz de yok sayarız”

2 milyon turizm çalışanına rağmen, her geçen gün kimliksizleştirilen mesleğe sahip çıkılması gerektiğini belirten Aksu, meslek yasası olmayan bir sektöre çalışanlar ve özellikle genç nesilin güven duymasının mümkün olmadığını sözlerine ekledi. “Turizm şuraları ve komisyonları inandırıcılığını yitirmiştir. Ağzımıza bir parmak bal çalınıp gönderiliyoruz” diyen Aksu, “Bizi yok sayanı, biz de yok sayarız”  diyerek sözlerini tamamladı.

21 asil 21 yedek üye ile divan kuruluna sunulan yönetim kurulu listesi çoğunluk kararı ile onaylandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir