Divan Lokantasından Akdeniz ve Türk mutfağından çok özel lezzetler

Divan Lokanta yenilenen menüsünde; Akdeniz ve Türk Mutfaklarını harmanlayarak gelenekselden moderne özel tatlar sunuyor. 

Divan Grubu Executive Şefi Giancarlo Gottardo ve bu yıl Fransa’da aldığı “2012 Yılın Şefi” ödülüyle Divan İstanbul Executive Şefi Aydın Demir yönetimindeki Divan Lokanta; gastronomik lezzetleri, öğle yemeklerine özel hazırlanan menüleri ve hızlı servisiyle iş yemekleri için de benzersiz bir mekân alternatifi oluyor.

Divan İstanbul’un içerisinde, tam kalbinde yer alan Divan Lokanta; ödüllü şeflerinin ellerinden çıkan seçkin lezzetleri ve yenilenen menüsüyle misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Divan Grubu Executive Şefi Giancarlo Gottardo ile Fransa merkezli en prestijli şef derneği tarafından her yıl dünyanın en iyi şefine verilen “Les Toques Blanche du Monde 2012” sahibi Executive Şef Aydın Demir yönetimindeki Divan Lokanta’da; Türk ve Akdeniz Mutfağı’nın geleneksel ve modern lezzetlerini harmanlanıyor.

‘PEYNİRLİ KADAYIF’ MUTLAKA TADILMASI GEREKENLER ARASINDA

Kuzu eti, nohut, erişte ve süzme yoğurtla terbiye edilmiş Anadolu çorbası Tutmaç,  ıspanak beğendi – iç pilav eşliğinde servis edilen ve ağızlarda dağılan Kuzu Tandır, avocado dilimleri, frisee salatası ve vişne sirke sos ile servis edilen Bresaola, Pancar Carpaccio ve Kabağa Sarılı Deniz Levreği ilk akla gelen lezzetlerden. Divan’ın klasikleşmiş zeytinyağlı tabağı İstanbul Lezzetleri, Kuzu Tandır’ı, Peynirli Su Böreği ile tatlı bölümünden Antep fıstıklı kurabiye parçaları, kaymak dondurması ve siyah üzüm sos eşliğinde Poşe Ayva Tatlısı ile İtalyan yeşil fıstık dondurması ve orman meyveleriyle servis edilen Peynirli Kadayıf ise mutlaka tadılması gerekenler arasında yer alıyor.

Kahverengi ve bej tonlarının hakim olduğu Divan Lokanta; iç içe geçmiş üç bölümüyle loca konforu sağlayarak iş toplantıları ve özel organizasyonlar için son derece elverişli bir ortam sunuyor. İş yemeklerini şık ve dingin bir mekânda, hızlıca yemek isteyenler için, bu nefis lezzetlerle oluşturulan 4 farklı “Business Lunch Menü” seçeneği bulunuyor.

Lokanta’nın ana bölümünde yer alan 2.200 şişelik özel kavda ise; en kaliteli Türk şaraplarının yanı sıra Arjantin, Fransa, İspanya, Portekiz, Yeni Zelanda, Avustralya, Güney Afrika, Amerika, Almanya ve İtalyan şarapları da dahil 250 farklı çeşit bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir