“En İyi Stant” ve “Genç Odası” tasarım ödülleri Çilek’e

Çocuk ve genç odalarının lider markası Çilek, yeni tasarımı “Kara Korsan” ve renkli “Çilek” standıyla aldığı iki ödülle İstanbul Mobilya Fuarı – İMOB 2012’ye damgasını vurdu.

İMOB, MOSDER (Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği) ve EUF (E Uluslararası Fuarcılık) tarafından organize edilen ve geleneksel hale gelen “6. İMOB Tasarım Yarışması”nda, uluslararası alanda beğeni kazanan Türk mobilyalarının en yeni tasarımlarıyla boy gösterdi. 6 kategoride açılan yarışmada “En İyi Stant” ödülünü alan Çilek, “Genç Odası” kategorisinde ise yeni tasarımı “Kara Korsan” ile üçüncülüğe layık görüldü.

İlk kez fuarda tanıttığı “Kara Korsan” serisiyle çocuk odalarında Karayip rüzgarları estiren Çilek, gemi, kılıç, harita figürleri ve hazine sandığı ile çocuk odalarında en heyecanlı maceraların kapısını aralama fırsatı sundu. Araba temalı koleksiyonlarıyla sektöre öncülük eden Çilek, yeni konsepti “Speedy” serisine özel “Araba Ranza” modelini de ilk kez fuarda sergiledi.

“Üretimin yüzde 50’sini 66 ülkeye ihraç ediyoruz”

Çilek’in kurulduğu günden bu yana ihracat odaklı bir firma olduğunu vurgulayan Çilek A.Ş. Genel Müdürü Muzaffer Çilek, dünya genelinde 444 satış noktaları olduğunu ve üretimin yüzde 50’sini 66 ülkeye ihraç ettiklerini kaydetti. 2012’de yüzde 25 büyüme hedeflediklerini belirten Muzaffer Çilek, “Yurt içinde ve dışında haftada bir mağaza açmayı planlıyoruz” dedi.

İMOB Fuarı’nın dünya mobilya sektöründe trendleri belirleyen Milano ve Köln Fuarları gibi uluslararası boyutta ilgi görmeye başladığını ve her yıl daha da geliştiğini belirten Çilek, mobilya sektörünün profesyonellerinin İMOB’da hem bir ticaret hacmi oluşturduğunu, hem de dünya mobilya modasına yön verecek yeni modellerini tanıtma imkanı bulduğunu söyledi.

Çilek’i kurdukları günden bu yana ihracat odaklı bir firma olduklarını vurgulayan Muzaffer Çilek, “Dubai, Kuveyt ve Rusya’da işlerimiz arttı, Kuzey Irak ve İran’da hızlı büyümemizi sürdürdük. 2011 yılında Avustralya, Finlandiya, İsrail, Belarus ve Moğolistan’ı ihracat yaptığımız ülkeler arasına ekledik. 2012’de toplamda yüzde 25 büyüme hedefliyoruz. Bugün yurt içinde 114, yurt dışında 135 mağazamız, dünya genelinde toplam 444 satış noktamız bulunuyor. 2023 yılı için yurt içinde 250, yurt dışında bin 380 mağaza ve 2011’de 200 milyon lira olarak gerçekleşen perakende ciroyu 2 milyar liraya çıkarma hedefimiz bulunuyor” dedi.

“Genç tasarımcılar ile çalışıyoruz”

15 yıl önce tasarım odaklı bir firma olarak kurdukları Çilek’in, bugün yalnızca çocuklar ve gençler için, onların yaş ve ilgi alanlarına yönelik ürünler yaptığını kaydeden Muzaffer Çilek, şunları söyledi: “Kullanışlı, kaliteli, farklı, özgün ve son derece dayanıklı olan ürünlerimizi, ileri çocuk güvenliği standartlarına göre tasarlıyor ve yüksek teknolojiyle, AB kriterlerine uygun malzemeler kullanarak üretiyoruz. Çilek olarak genç Türk tasarımcıları ile çalışıyoruz. Tasarım konusunda otomotivden tekstile kadar, tüm trendleri, fuarları ve gelişmeleri takip ediyor, dünya çocuklarının hızına yetişmeye çalışıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir