Anasayfa » Gündem » Etkinlik sektörünün dünya devleri bu çalıştayda buluştu

Etkinlik sektörünün dünya devleri bu çalıştayda buluştu

Haber: Hatice Ünal Bilen

Online toplantıların 6.sını dünyanın önde gelen düğün, etkinlik, festival, ekoturizm ve gastronomi turizminin sivil toplum kuruluşları başkanlarına yönelik düzenleyen TravelShop Turkey Genel Müdürü Murtaza Kalender, “Bizler motivasyon ustasıyız, turizmde karamsarlığa yer yok. Kıtaları birleştirip, kültürleri barıştırıp, insanları mutlu etmek istiyorsak, turizme sahip çıkmalıyız.” mesajlarını verdi.

TravelShop Turkey, online toplantıların 6.sını bu defa dünyanın önde gelen düğün, etkinlik, festival, ekoturizm ve gastronomi turizminin sivil toplum kuruluşları başkanlarının katılımı ile gerçekleştirdi.  107 ülkeden 1.154 turizm çalışanının kayıt yaptırdığı etkinliğe Uluslararası Destinasyon Düğünleri Profesyonelleri Derneği (IADWP) Başkan & Kurucusu Kitzia Morales, Modern Yiyecek Turizminin kurucusu ve Dünya Gastronomi Seyahatleri Derneği (WFTA) Başkanı Erik Wolf, Uluslararası Festival ve Etkinlik Derneği (IFEA World) Başkan ve CEO’su Steven Wood Schmader, Uluslararası Eko Turizm Örgütü (TIES) Direktörü Jon Bruno, Güney Hindistan Global Tur Operatörleri Derneği (SIGTOA) Başkanı Kishore KV, ISTTA Başkan Yardımcısı Eyüp Babür ve Bodrum Tanıtma Vakfı Üyesi Zeynel Kılıç konuşmacı olarak katıldı.Murtaza Kalender: “Turizmi 81 ile yaymayı 12 ay sürdürülebilir kılmayı amaçladık”

“Daha önce 5 kez başarıyla tamamladığımız turizmde moral motivasyon çalıştayımızın 6.sını dünyanın en yeni trendleri olan ve en çok para harcanan sektörlerinin başında gelen düğün, etkinlik, festival, ekoturizm ve gastronomi turizmi alanlarının dernek başkanları  ile birlikte gerçekleştirdik. Aralarında Dünya Tur Operatörleri Birliği Başkanı’nın da konuşmacı olarak yer aldığı online çalıştayda amacımız, turizmi 81 ile yaymak ve 12 ay boyunca sürdürülebilir kılmaktı. Bu vesile ile işbirliği, destekleri ve katkılarından ötürü ISTTA’ya çok teşekkür ederim.” sözleriyle çalıştayın içeriğine ilişkin bilgiler aktaran TravelShop Turkey Genel Müdürü Murtaza Kalender, online toplantılara ara vermeden devam edeceklerini söyledi.

Kitzia Morales: “Düğünler, 2021 yılında tekrar gündeme gelecek”

Uluslararası Destinasyon Düğünleri Profesyonelleri Derneği (IADWP) Başkan & Kurucusu Kitzia Morales, “Düğün Turizmi, dünyada çok önemli bir yere sahip. İnsanlar artık değişik ülkeler ve şehirlerde düğün yapmaya başladı. Dünyada en çok para harcanan organizasyonların başında elbette düğünler geliyor. Düğünler, 2021 yılında tekrar gündeme gelecek.” dedi.Erik Wolf: “Dünyada gastronomi turizmi hızlı bir tırmanışta”

Modern Yiyecek Turizminin Kurucusu ve Dünya Gastronomi Seyahatleri Derneği (WFTA) Başkanı Erik Wolf, “Dünyada yeme içme kültürü yani gastronomi turizmi hızlı bir tırmanışta. Bizler, sadece bir ülkenin yemek kültürünü değil; tarih, yaşam biçimi ve doğasını da tanıtıyoruz. Bu açıdan WFTA, çok önem arz eden bir organizasyon. Bizler, elimizden geldiğinde dünyanın farklı yemek kültürlerini tanıtmaya çalışıyoruz.” dedi.

Steven Wood Schmader: “Etkinlikler, 2021’in ilk çeyreğinde aynı hızla devam edecek”

Uluslararası Festival ve Etkinlik Derneği (IFEA World) Başkan ve CEO’su Steven Wood Schmader, “Biz dünyada birçok festival ve etkinliği organize eden bir dernek olarak pandemiden en çok etkilenen sektörlerden biriyiz denilebilir. Şu anda bütün müşterilerimiz bu salgının sonlanmasını bekliyor. 2021 yılının ilk çeyreğinde bu tür etkinlikler hızla ve daha önce olduğu gibi devam edecektir.”Jon Bruno: “Pandemiden derslerle kaldığımız yerden devam edeceğiz”

Uluslararası Eko Turizm Örgütü (TIES) Direktörü Jon Bruno, “Biz eko turizmi temsilen, dünyada en çok farkındalık oluşturan, doğanın dokusunu koruyan bir derneğiz. Bizim müşterilerimiz daha bilinçli ve doğayı, kültürü ve yaşam formlarını koruyup kollayan bir kitle. Dünyanın birçok ülkesinden üyelerimiz mevcut. COVID-19 pandemisinden dersler çıkararak, doğayla barışık bir şekilde, çevreyi ve havayı kirletmeden etkinliklerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz.” dedi.

Kishore KV: “Türkiye yine en popüler destinasyonlardan biri olacak”

Güney Hindistan Global Tur Operatörleri Derneği (SIGTOA) Başkanı Kishore KV, “Hindistan, dünyaya en çok turist gönderen ülke. Özellikle Türkiye’ye seyahat başı çekiyor. Pandemi sonrası Türkiye yine en popüler destinasyonlardan biri olacaktır.” dedi.

Eyüp Babür: “İstanbul için gerekli bütün önlemleri aldık”

ISTTA Başkan Yardımcısı Eyüp Babür, “İstanbul dünya turizminin en gözde destinasyonlarından biri: Birçok uluslararası marka ve yerel zincirleriyle şimdiden gerekli önlemleri aldık. İstanbul, pandemi sonrası çok kısa sürede toparlanacak bir destinasyon.” dedi.

Zeynel Kılıç: “Bodrum tüm hazırlıklarını tamamladı”

Bodrum Tanıtma Vakfı Üyesi Zeynel Kılıç ise, “Bodrum haziran ayı itibariyle turizme açılacak ve bu konuda gerekli tüm hazırlıklar tamamlandı.” diye konuştu.Murtaza Kalender:Bizler motivasyon ustasıyız, turizmde karamsarlığa yer yok”

Kapanış konuşmasını yapan Murtaza Kalender, katılımcı ve konuşmacılarına teşekkür ederek, turizmin kıtaları birleştiren, kültürleri bir araya getiren, insanları mutlu edip motivasyonlarını sağlayan en saygın meslek guruplarından birisi olduğunu belirtti. “Kıtaları birleştirip, kültürleri barıştırıp insanları mutlu etmek istiyorsak turizme sahip çıkmalıyız. Bizler motivasyon ustasıyız, turizmde karamsarlığa yer yoktur.” mesajlarıyla oturumu kapattı.

Bir sonraki çalıştay 10 Haziran’da gerçekleşecek

Kalender, bir sonraki çalıştayın 10 Haziran Çarşamba günü saat 17:00’de gerçekleşeceğinin bilgisini paylaşarak, tüm sektör temsilcilerini www.travelshopturkey.com/OnlineMeeting.html linkinden ücretsiz kayıtla çalıştaya davet etti.

#travelshopturkey #onlineçalıştay #etkinlik #gastronomiturizmi #ekoturizm #düğünturizmi #festival #turizm #pandemi #covid19

İnceleyin

Susona Bodrum, LXR Hotels & Resorts’e yeni genel müdür

Hilton’un lüks koleksiyon markası “LXR Hotels & Resorts”un Türkiye’deki ilk oteli olan Susona Bodrum’da üst ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz