Gastronomi turizmi için bir güzel haber daha: İstanbul’un Sokak Lezzetleri Haritası geliyor!

Salgın krizinin başından bu yana gezilerine sanal ortamlarda devam eden ve büyük talep gören profesyonel turist rehberi Şerif Yenen, sektörde 32. yılına girerken devam eden ve yeni projeleriyle de öncü ve trend belirleyici kimliğini sürdürüyor. Turizm Günlüğü’nden Özlem Kapar Bayburs’a verdiği röportajında İstanbul’un Sokak Lezzetleri Haritası’nı çıkarmaya hazırlandığını duyuran Yenen çalışmaya ilişkin şu bilgileri aktardı:

Yabancı turistler için İngilizce basıldı

“Gastronomi turizmi yıllar içinde hep tırmanışta; her on turistten yedi veya sekizinin yerel lezzetlere özel ilgi gösterdiğini söyleyebilirim. Türkiye bu alanda bir cennet. Bunu doğru kullanabiliyor muyuz, tartışılır ama kullanmak adına çok çaba sarf eden birçok kurum, kuruluş var. Ben de bu alanda bir yayın çıkarmak üzere çalışma yapıyorum. İngilizce olarak İstanbul’un Sokak Lezzetleri Haritası hazırladım. Yurt dışından ülkemize gelen turistlere Türk mutfağını ve özel lezzetlerimizi tanıtan, nerede bulabileceğini anlatan lezzet haritamız için halen sponsor çalışmalarımız sürüyor. Ülkemize gelen ziyaretçiler bu haritada sokak lezzeti ne demek, meze ne demek, kahvaltıda ne yenir, sakatat nedir gibi bilgileri bulabilecek. Aynı zamanda bu lezzetleri nerelerde yiyebileceğini de öğrenecek. Kebapçı, balıkçı, meyhane, kokoreççi gibi pek çok özel alana uzanan oldukça kullanışlı bir haritayla çıkacağız.”

#şerifyenen #istanbulsokaklezzetleriharitası #sokaklezzetleriharitası #sokaklezzetleri #lezzetharitası #turizm #gastronomi #gastronomiturizmi #covid19

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir