“Geri Dönmek İçin Gece Gündüz Çalışıyoruz”

Gloria Jean’s Coffees’in Uluslararası CEO’su Rod Wakefield, Türkiye’nin kendileri için çok önemli bir pazar olduğunu söyleyerek, “Türk müşterilerine Gloria Jean’s Coffees’in geri dönmesi için gece gündüz çalışıyoruz” dedi.

Reysaş’tan ayrıldıktan sonra Türkiye pazarındaki yoluna Hacı Sayid ile devam etme kararı alan Gloria Jean’s Coffees’in Uluslararası CEO’su Rod Wakefield, Türkiye’nin kendileri için çok önemli bir pazar olduğunu söyleyerek, “Bazı durumlarda, Gloria Jean’s Coffees markasını büyütmek isteyen yeni ortaklar bulmak gerekiyor. Biz Hacı Sayid’i seçtik. Son bir kaç ay içinde herkesten çok destek aldık. Ve şimdi Türk müşterilerine Gloria Jean’s Coffees’in geri dönmesi için gece gündüz çalışıyoruz” dedi.

Türkiye pazarına yönelik vizyonlarının çok net olduğunu belirten Wakefield, “Amacımız Türkiye’nin en sevilen ve saygı duyulan kahve markası olmak. Çok açık bir amacımız var, o da Gloria Jean’s Coffees’i, lezzetli soğuk içecekler için, sağlıklı bir öğle yemeği için, hızlı bir kahvaltı için, kahve içmek için öncelikli tercih edilen mekanlar haline getirmek” diye konuştu.
Rod Wakefield, “Biz Hacı Sayid’in doğru ortak olduğundan çok eminiz. Bu şirketin başından beri dinamik bir yiyecek ve içecek perakendeciliğindeki şeffaflık, dürüstlük ve anlayışından etkilendim” dedi.

‘Yol haritası geliştirdik’

Gloria Jean’s Coffees’in, küresel kalkınma için bir yol haritası geliştirdiğini ifade eden Wakefield, şöyle devam etti:
“Türkiye bizim önemli pazarlarımızdan birisi. Avrupa ve Asya’nın kavşak noktasında bulunması nedeniyle stratejik konuma sahip. Dünyanın 17. büyük nüfusuyla birlikte gelişmekte olan büyük bir ülke. Sahip olduğu bu özellikler Türkiye’yi Gloria Jean’s Coffees için bölgenin en önemli pazarlarından biri yaptı. Gloria Jean Coffees’in bir perakende yaşam tarzı markası olarak, genç orta sınıf hedef müşterileri tarafından benimseneceğine inanıyoruz. Ayrıca gelecekte bu pazarda heyecan verici bu markanın büyümesini görmeye devam edeceğiz.”

3 hedefi başararak liderlik üssü olacak

Gloria Jean’s Coffees’in dünya çapında franchise modeliyle büyüyen bir şirket olduğunu söyleyen Rod Wakefield, “Aslında bizim temel değerlerimizden biri yaşam inşa etmek ve yaşamı değiştirmek… Bu nedenle tüm dünyada tutkulu girişimcilere fırsatlar sunmak istiyoruz” dedi.

“İşletmenin iş riski olmadan kurulamaz” diyen Wakefield, şunları söyledi: “Franchise modeliyle birlikte risk düzeyi yüksek olsa bile Gloria Jean’s Coffees marka bütünüyle güven ve paydaşlara kâr artırmak amacı ile yerel ortaklıklar yapmakta. Gloria Jean Coffees ‘Büyüme, Sağlamlık ve Destek’ olmak üzere üç hedefi başarmak için çaba harcanan liderlik merkezidir.”

Türklerden destek istedi

Hacı Sayid ile Türkiye’de yeni bir başlangıç yaptıklarını söyleyen Rod Wakefield, “İş ortaklarımızın her zaman vizyonumuzu paylaşması, aynı tutku ve değerleri taşıması bizim için çok önemli olmuştur. Bu bizim Türkiye’deki yeni ortağımız Hacı Sayid ile yeni bir başlangıçtır. Türk konuklarımızın da Gloria Jean Coffees’in büyümesine destek vereceklerine inanıyorum” dedi.
Wakefield şöyle devam etti:

“Gloria Jean’s Coffees stratejisinin kalbinde Marka Büyüme, Marka Sağlamlığı ve Marka Destek yatıyor. Küresel varlığımızı geliştirmeye devam ederken daha iyi bir müşteri deneyimi sağlamak için daha yerel iş modelleri geliştiriyoruz. Amaçlarımıza ulaşmak için, bizim uluslararası danışman ekibimiz Türkiye’deki ortağımızla çok yakın çalışıyor. Hepimiz heyecanlıyız ve Türkiye’de Gloria Jean’s Coffees’in başarılı bir şekilde yeniden kurulumunu görmek için sabırsızlanıyoruz.”

Milliyet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir