Anasayfa » Fuar » Gulfood 2014’de ‘Krater’ rüzgarı esti

Gulfood 2014’de ‘Krater’ rüzgarı esti

Krater, Birleşik Arap Emirlikleri’nde 23-27 Şubat 2014 tarihleri arasında düzenlenen “Gulfood Dubai 2014” fuarında pastacılık sektöründen büyük ilgi gördü.

Gıda ihtiyacının yaklaşık yüzde 90’ını ithalatla karşılayan Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan başta olmak üzere Türk gıda sektörü için Ortadoğu pazarına açılan bir kapı olan Gulfood 2013 fuarına katılan Krater, fuarda pastacılık sektöründen büyük ilgi gördü. Türkiye’den 200’e yakın katılımcı firmanın bulunduğu Ortadoğu’nun en büyük fuarında Krater standı müşterileri, bayileri ve iş ortakları tarafından ziyaret edildi. Bölgedeki distribütörler, ihracatçılar ve sektör yöneticileriyle bir araya gelen PST Pastacılık yöneticileri yeni iş alanları, bölgedeki iş geliştirme fırsatları, potansiyel iş ortaklıkları ve yeni pazarları değerlendirdi.

YENİ PAZARLAR, YENİ ORTAKLIKLAR DEĞERLENDİRİLDİ

Fuarı değerlendiren Krater Genel Müdürü Ayhan Şenlik, ikinci defa katıldıkları Gulfood fuarının kendileri için büyük önem taşıdığını belirterek, dünya pastacılık sektörünün önemli aktörlerinin Dubai’de bir araya geldiğini dile getirdi. Bölgedeki distribütörler, ihracatçılar ve sektör yöneticileriyle bir araya gelen Krater yöneticileri yeni iş alanları, bölgedeki iş geliştirme fırsatları, potansiyel iş ortaklıkları ve yeni pazarları değerlendirdi. Krater Pazarlama Yöneticisi Mustafa Filiz ise, sektörün dinamiklerini belirleyen kanallardan birisi olan pastacılık kanalında akla gelen ilk firmalardan olan Krater’in hizmet alanlarını her geçen gün yaygınlaştırarak büyümeye devam ettiğini anlattı. Ortadoğu pazarının kendileri için çok önemli olduğunu belirten Filiz; sektörün en gözde pastacılık firması olarak nitelendirilen Krater’in Gulfood fuarı ile Asya, Orta Asya, Orta Doğu ve Afrika ülkelerinde de yenilikçi ve yatırıma açık yüzüyle fuar katılımcılarından ve ziyaretçilerden tam not aldığını ifade etti.

İnceleyin

28. WorldFood Istanbul da rotasını hibrite çevirdi

Bu yıl hibrit fuarcılık yaklaşımıyla 25 – 28 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan 28. WorldFood ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz