Kahvenin de bir zirvesi var artık!

Kahve Dergisi ve www.kahve-pazari.com sitesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen Kahve Zirvesi, iki gün boyunca 12 oturumda kendi alanlarının önde gelen 60 konuşmacısını ağırladı. ‘Doyumsuz kahveler eşliğinde kahveye ilişkin aradığınız her şey zirvede’ sloganı ile yola çıkan etkinlik; katılımcıları, konuşmacıları ve ziyaretçileri ile 2023 yılı çalışmalarına şimdiden başladığını açıkladı.

10-11 Eylül tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Kahve Zirvesi 2022 etkinliğine kahveseverler yoğun ilgi gösterdi. Yerli ve yabancı kahve sektörünün önemli oyuncularının bir araya geldiği zirvede, 12 oturumda kendi alanlarının önde gelen 60 konuşmacısı söz alarak birikimlerini izleyicilere aktardı. Kahve hakkında güncel bilgiler, gelişmeler, stratejiler, öneriler, yol haritaları izleyiciler ile paylaşıldı. Ziyaretçiler aynı zamanda stantlarda kahveye ilişkin en son teknolojik ekipmanları görebilme ve dünyanın dört bir tarafından gelen kaliteli kahveleri tadımlama imkanı buldular. Birbirinden bilgilendirici workshop’lar ile kahveseverler uzman baristaların sunumlarını izleme olanağı elde ettiler.

Türkiye’nin bugüne kadarki en geniş kapsamlı kahve etkinliğine işletme sahipleri, sektör tedarikçileri, kafe yönetici ve profesyonelleri, yatırımcılar, baristalar ve kahve tutkunları yoğun ilgi gösterdi. Kahve Dergisi ve kahve-pazari.com sitesi Genel Yayın Yönetmeni Ferit Özkaşıkçı’nın açılış konuşmasından sonra içerikleri birbirinden farklı 12 oturumda konuşmacılar izleyiciler ile buluştu.

Dolu dolu oturumlar, workshoplar

Zirve kapsamında Yeşil Çekirdek İhtiyacı ve İthalatı, Kahve Kavurma Makineleri, Kahve Kavurma, Kahve Makine ve Ekipmanları, Türk Kahvesi Makinaları, Türk Kahvesi, Kafe İşletmeciliği, Kafe Franchising ve Finans/Pazarlama Yönetimi, Kafe Teknolojisi Nasıl Olmalı, Kahve ve Sürdürülebilirlik, Kafe Mimarisi Nasıl Olmalı, Kahve Eğitimi ve Baristalık, Kahvede Sürdürülebilirlik ve Fiyatlandırma, Latte Art Atölyesi, Siemens EQ900 Kahve Makinesi, Kahve Demleme Atölyesi,  Kahve Demlemedeki Hataları Tatsal Farklılıklarla Anlamak, Kahve Kavurma Workshop, 3. Nesil Kahve Demleme Atölyesi, Türk Kahvesi Workshop, Kahve Yanı Vegan Tatlılar, Kahve ve Baharatlar oturumları ve workshopları davetliler tarafından ilgiyle takip edildi.

Turkish Coffee Lady de zirvedeydi

10 Eylül Cumartesi günü oturumları sonrasında Turkish Coffee Lady Vakfı tarafından gerçekleştirilen “Anadolu’nun Türk Kahvesi Öyküleri Belgeseli” filminin gala gösterimi ise etkinliğe apayrı bir renk kattı.

#kahvezirvesi #kahvedergisi #kahve #zirve #haliçkongremerkezi #coffee #turkishcoffeelady #gastronomi

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir