Öztiryakiler üç yeni kahve makinesi modelini tanıttı

Haber: Hatice Ūnal Bilen

Ōztiryakiler, HOSTECH by TUSİD fuarında ilk kez sergilediği üç yeni kahve makinesiyle HoReCa işletmelerinden tam not aldı.


Endüstriyel mutfak ekipmanları sektörünün öncü firması Öztiryakiler, HOSTECH by TUSİD fuarında ilk kez sergilediği üç yeni kahve makinesiyle HoReCa işletmelerinin ilgi odağı oldu.  X580C, E30T ve Mini Barista modelleriyle işletmelere kolay kullanım, sıfır atık maliyeti, düşük elektrik sarfiyatı avantajları sunan üç yeni teknoloji, aynı zamanda kullanıcılarına daha fazla sayıda kahve hazırlama imkanı verirken, her fincanda aynı lezzeti alabilmeye de fırsat tanıyor.  Fuarda ilk kez teşhir edilen kahve makinelerinin en dikkat çeken avantajlarının başında ise, sektörün en önemli sorunlarından biri olan nitelikli personel ihtiyacını tamamen ortadan kaldırması geliyor.

Ōztiryakiler’in HoReCa işletmelerinin beğenisine sunduğu üç yeni kahve modelini Öztirtakiler Ìthalat Müdür Yardımcısı Sinem Doğruyol anlattı…

Öğüterek demliyor: X580C

Ōztiryakiler’in HOSTECH by TUSİD fuarında tanıttığı en büyük kapasiteli kahve makinesi modeli, X580C. Günlük 150 bardak kapasitesine sahip teknoloji, işletmelere sunduğu avantajlı çözümleriyle öne çıkıyor.

Şebeke bağlantılı ürünün aynı zamanda su tanklı bağlantıya da imkan tanıdığını belirten Doğruyol, kahve makinesinin dikkat çeken detaylarını şöyle aktarıyor: “Bu makinesinin iki adet çikolata haznesi ve kahve çekirdek haznesi mevcuttur. Bu iki çikolata haznesi, siyah ve beyaz çikolata olarak kullanılabilir. Özellikle 10.1 Android sistemi kolaylıkla menüye girip reçete ayarlamasına, hızlı bir şekilde ve kolaylıkla kahve seçimini olanak sağlamaktadır. Kahve demleme aralığı 5 ila 16 gram arasında istenilen yoğunlukta kahve alımına imkan sağlıyor. Taze süt ile birlikte kahveyi buluşturup, değişik kahve çeşitleri ve güzel ürünler elde edebiliriz.”

45 kahve posası kapasiteli

X580C model kahve makinesi, teknik özellikleriyle de işletmeler için gūçlū bir çözüm ortağı. 2.700 watt güce sahip olan makine, 4. litre su tankı kapasitesine sahip olup, 45 kahve posası alabiliyor. Sinem Doğruyol, Ōztiryakiler’in işletmelerin beğenisine sunduğu ürünūn diğer özelliklerini ise şu sözleriyle anlatıyor:

“Kahve makinesinin 2 litre damlalık tepsi kapasitesi mevcut. İstenirse aynı zamanda atık su giderine bağlanabilir. Özellikle de bu makinenin 16 santim yüksekliğinde bardak koyma alanı bulunmakta ve aynı zamanda istenirse ekstra standı sayesinde espresso bardağı için bir yükselticiye sahip. İçerisindeki kahve öğütme sistemi sayesinde kahveyi öğütüp anında demleyerek taze kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

İsteğe uygun ayarlanabilir: E30T

Öztiryakiler imzalı bir diğer kahve makinesi, E30T. Ürün için tavsiye edilen günlük tüketim miktarı 30-50 bardak. Şebeke ve su tanklı bağlantı olanakları sunan teknolojinin kullanıcıların isteğine uygun ayarlama yapabilme imkanı en büyük avantajları arasında geliyor. Doğruyol’un açıklamalarıyla E30T’nin göze çarpan diğer ayrıntıları ise şöyle: “1 adet 550 gram öğütücü haznesi mevcuttur. Özellikle 7 inç Android dokunma ekranı sayesinde kolaylıkla menüye girip reçere ayarlamasına ve içecek seçimini hızlı bir şekilde sağlar. Kahve demleme aralığı 7 ile 14 gram arasında olup, isteğe bağlı olarak yoğunluk ayarlanabilir. İçeceklerimiz taze süt ile yapılmaktadır.”

E30T, teknik özellikleriyle kullanıcılarına uygun fırsatlar sunuyor. 1500 watt güç, 4 litre su tankı ve 30 kahve posası alabilme özellikleriyle dikkat çeken ürünün kahve çıkışı manuel asansörlü olup, bardağın yüksekliğine göre ayarlanabiliyor. X580C modelinde olduğu gibi, içerisindeki öğütücü sayesinde kahveyi öğütüp anında demleme ve taze kahveyi yudumlama imkanı sağlıyor.

Gelenekselle moderni buluşturan teknoloji: Mini Barista

Geleneksel kahve makinesi ve günümüz teknolojisini ustalıkla birleştiren Mini Barista ise, üç yeni teknolojiden biri. Kahve makinesinin en ilgi çeken özelliklerinden biri, üzerinde kendi değirmeninin olması. Ekstra bir değirmen ihtiyacı olmayan kahve makinesinde 1 adet buhar çıkış çubuğu ve 1 adet sıcak su çıkışı mevcut. Değirmen, 30 kademe ayara sahip olup, istenilen gramaj ayarı ve incelik ayarı yapabilmeye müsait. Doğruyol, kahve makinesinin teknik özelliklerine dair ise su bilgileri paylaşıyor: “2800 watt güce sahip. 2.7 litre su tankı ve 250 gram kahve çekirdek kahve haznesine sahiptir. Bu makineden tek shot ve double shot ürün almak mümkündür. Aynı zamanda basınç saati ile kahve demleme esnasında demleme basıncını görebilmekteyiz.’

#öztiryakiler #sinemdoğruyol #hostechbytusid #kahvemakine #X580C #E30T #MiniBarista #kahve #fuar #barista #teknoloji #yeninesil

 

 

Fuar içinde yayınlandı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir