Süleymaniye Gıda Pazarına Taze Kan!

Türkiye’nin önde gelen fuar organizasyon şirketlerinden ARI Fuarcılık, 27-30 Ağustos 2012 tarihleri arasında Irak’ın ticaret merkezi Süleymaniye’de, Uluslararası Gıda-Tarım Fuarı düzenliyor.

Bugüne kadar birçok sektörde yüzlerce firmayı dünyaya taşıyan ARI Fuarcılık, Ağustos ayında Süleymaniye, Ekim ayında da Duhok’ta düzenleyeceği Uluslararası GIDA-TARIM fuarlarıyla, Türk üretici firmalarının Kuzey Irak buluşmasını sağlayacak.

Süleymaniye Uluslararası Fuar Alanı (Suleymaniah International Fairground)’nda gerçekleştirilecek “Suleymaniah Agriculture&Food Fair”e, 15 ülkeden 300’e yakın firmanın katılması beklenirken, 10.000m² alanda 120.000’e yakın profesyonel ziyaretçi de hazır bulunacak.

Türkiye’den 30’dan fazla firmanın katılacağı fuarda, yerel firmaların yanı sıra Ürdün, Suriye, İran, İtalya, İngiltere, Mısır, İspanya, Suudi Arabistan, Malezya, Bangladeş, Çin, Ukrayna ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden de katılımcılar yer alacak.

Ticaretin hızla artığı, güvenlik sorunu yaşanmayan ve nüfusu 2 milyonu aşan Süleymaniye’de bu fuar, zamanlama ve yer itibariyle, Kuzey Irak pazarında yer almak isteyen firmalar için önemli bir giriş fırsatı niteliği taşımakta.

Bölgenin ihtiyaç duyduğu sektörler ve ticari olarak çok büyük bir pazarın olduğu Gıda-Tarım Ürünlerini kapsayacak olan bu fuar, 300 milyar dolara yaklaşan iş hacmi ile Kuzey Irak pazarının giriş kapısı Süleymaniye’de tüm katılımcılara geniş fırsatlar sunacak.

KATILIMCILARA SAĞLANACAK %50 DEVLET DESTEĞİ

T.C. Ekonomi Bakanlığı tarafından %50 teşvik kapsamına alınan fuara Türkiye’den katılan imalatçı firmalar, diğer uluslararası fuarlarda olduğu gibi ulaşım ve nakliye de dahil katılım bedelinin %50’sinin geri iadesini kapsayan, 299/5 sayılı tebliğ uyarınca “Uluslararası Fuarlara Bireysel Katılım Desteği”nden faydalanabilmekte.

TÜRKİYE, “KUZEY IRAK”’IN GERÇEK TİCARET MERKEZİNİ KEŞFETTİ

27-30 Ağustos 2012 tarihlerinde, yeni ticaret başkenti Süleymaniye’de düzenlenecek olan “Suleymaniah Agriculture&Food Fair”, ülkenin lider yerel fuarcılık kuruluşu DIYAR GROUP EXPO tarafından düzenlenmekte.

Kuzey bölgesinin ekonomik, ticari ve kültürel açıdan en önemli illerinden biri olan ve Saddam Hüseyin yönetimi döneminde ekonomik potansiyeli baskılanan şehir, savaş sonrasında büyük bir hızla gelişme göstermeye başladı.

Irak’ın en önemli giriş kapısı ve ticaret merkezi olan Süleymaniye son yıllarda, Iran-Irak-Türkiye üçgeninde önemli bir transit ticaret merkezi ve Erbil ile birlikte yükselen bir pazar haline geldi.

Fuar içinde yayınlandı olarak etiketlendi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir