Soğuk Hava Zincirinin En Önemli Halkası: Yük ve Depo Sıcaklık/Nem Takip Sistemi

FiloTürk tarafından sunulan Yük ve Depo Sıcaklık/Nem Takip Sistemi ile nakledilen ve depolanan yiyecek ve içecekler tüketicilere sağlıklı bir şekilde ulaşması sağlanıyor.

Türkiye’nin İlk ve Tek Mobil Takip Operatörü FiloTürk tarafından sunulan “Yük ve Depo Sıcaklık/Nem Takip Sistemi” sayesinde evimize giren yiyeceklerin üretim merkezlerinden satış noktalarına soğuk hava zinciri kırılmadan ulaşması sağlanıyor. En basit tanımı ile araçların, GPS uyduları aracılığıyla 7/24 internetten takip ve kontrol edilmesi olarak tanımlanan araç takip sistemlerinin kullanım alanları gün geçtikçe yaygınlaşıyor. FiloTürk tarafından sunulan Yük ve Depo Sıcaklık/Nem Takip Sistemi ile nakledilen ve depolanan yiyecek ve içecekler tüketicilere sağlıklı bir şekilde ulaşması sağlanıyor. Sistem özellikle beyaz et gibi hijyen ve ısının büyük önem taşıdığı gıda maddelerinin tazeliklerini kaybetmeden tüketicilere ulaştırılmasında önemli bir role sahip.

Yiyecekler Yolda Bozulmasın
Sistem sayesinde insan sağlığını tehdit edecek uygunsuz şartların oluşmasının önlendiğini belirten FiloTürk Genel Müdürü Adil Masaracıoğlu: “Tüketici sağlığını korumak için, ürünlerdeki insan sağlığını etkileyecek risklerin minimum seviyeye indirilmesi büyük önem taşıyor. Sağlığı tehdit eden riskler ürünün üretim aşamasından sevkiyatına, depolanmasına ve satışına kadar devam etmekte. Ürünlerin soğuk hava zinciri kırılmadan satış noktalarına ulaşmasının kontrolü aşırı sıcaklarda daha da önemli hale geliyor. Evimize giren gıdaları güvenle tüketebilmemiz, ürünlerin uygun şartlarda muhafaza ve sevk edilmesinin takibi ile mümkün, bu da ancak her aşamada depolama ve sevk koşullarının kontrolü ile sağlanıyor” dedi.

FiloTürk Yük Sıcaklık Takip Sistemi Nasıl Çalışıyor?
Yük ve Depo Sıcaklık/Nem Takip Sistemi, sağlıklı besin tedarik zincirinde aracın yük bölümünün ve sabit soğuk hava depoları ile diğer lokasyonların sıcaklık bilgilerinin merkezden izlenebilmesini, belirlenen sıcaklık limitlerinin dışına çıkıldığında merkezin uyarılmasını ve raporlarının oluşturulmasını sağlayan bir sistemdir.

Aracın kasasında meydana gelen en ufak bir ısı değişiminde, değerler ürün sıcaklık limitlerinin dışında ölçülürse, sistem bu durumu “Alarm” olarak algılar ve ilgili yetkiliye e-posta iletir ya da cep telefonuna kısa mesaj göndererek durumu bildirir. Böylece ürünlerin muhafaza sıcaklıklarındaki anlık değişimler ve sapmalar tespit edilerek anında müdahale edilir. Ürün teslimi, soğuk zincirde bir aksaklık olmadan gerçekleştirilir. Bu sayede, ürünler taze ve sağlıklı bir şekilde tüketicilere ulaştırılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir