Anasayfa » Gündem » TÜRSAB tarihinde bir ilke imza atacak

TÜRSAB tarihinde bir ilke imza atacak

TÜRSAB, tarihinde bir ilke imza atarak 19-21 Kasım tarihleri arasında turizm kongresi düzenleyecek. İletişim-Eğitim-Dayanışma mottosuyla gerçekleşecek olan TÜRSAB 2021 Turizm Kongresi’ni gelenekselleştirmeyi hedeflediklerini belirten TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi ve Kongre Koordinatörü Hasan Eker, yaptığı açıklamada programın ilk gününde erken rezervasyon kampanyasını başlatacaklarını da duyurdu.

TÜRSAB-Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, bu yıl Antalya Pine Beach Otel’de ilkini düzenleyecekleri TÜRSAB 2021 Turizm Kongresi’nin basına yönelik toplantısını bugün merkez binasında gerçekleştirdi.

TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi ve Kongre Koordinatörü Hasan Eker, TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Gencer, TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Aylin Özsavaş, TÜRSAB Genel Sekreteri Melike Ertekin’in yanı sıra kongrenin ana sponsorlarından HotelRunner’ın Satış ve İş Geliştirme Direktörü Rıza Kaynak, ve Tatilsepeti’nin Genel Müdürü Koray Küçükyılmaz’ın da katılımıyla gerçekleşen toplantıda kongreye ilişkin detaylı açıklamalar yapıldı.

Hasan Eker: “İlk gün erken rezervasyon kampanyasını başlatacağız” 

Kongre ile ilgili TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi ve Kongre Koordinatörü Hasan Eker, ‘‘1 buçuk yıllık bir pandemi döneminden geçtik. Dünya turizminde seyahat rakamları 1,5 milyardan 400 milyonlara düştü. Kısıtlamaların kalkmasıyla beraber turizm hareketi başladı. Tüm dünyayı turizmde yeni bir dönem bekliyor. Artık rekabet fiyat odaklı olmayacak. Hijyen ve sağlık odaklı olacak. Doğa turizmine daha fazla önem verilecek. Yakın çevreye turizm hareketinin artacağı öngörülüyor. Bireysel turizm de aynı şekilde. Gerçek şu ki, bizi daha farklı bir dönem bekliyor. Biz de sektörün köklü kuruluşu olarak bu konuda bir kongre düzenlemeye karar verdik. Burada ortak akıl ile turizmin tüm taraflarıyla birlikte tüm konuları masaya yatırma kararı verdik. Kongrenin genel olarak turizme çok faydalı olacağına inanıyoruz. İletişim-Eğitim-Dayanışma mottosuyla bu yıldan sonra her sene geleneksel olarak düzenlemek istiyoruz. Kongrede turizm yatırımcıları, kamu yetkilileri ve birlik başkanlarının da konuşmacı olarak katılacağı oturumlar düzenlenecek. Türkiye turizminin büyük pazarlarından Hollanda, Rusya ve Almanya gibi ülkelerin seyahat acentaları birliklerinin başkanları ile oturumlar düzenlenecek. Havayolları ve acenta ilişkileri ile marka ve iletişim stratejileri gibi birçok alanda çalışmaların yanı sıra yurdumuzun dört bir köşesindeki turizmciler için tanışma ve paylaşma etkinliklerimiz olacak. Ülkemizin çok değerli akademisyenleri ve gazetecilerinin de katılımlarıyla eğitimlerimiz olacak. Kongrenin ilk gününde erken rezervasyon kampanyasını da başlatacağız. Kısacası birlik ve beraberlik içerisinde sektörümüzü hak ettiği noktaya dayanışma ile taşıyacağız.’’ dedi.

“Önümüzdeki yıllarda kongrenin bir salonunu tamamen akademisyenlere ayıracağız” 

Hasan Eker, kongre kapsamında akademisyenlerin de yer aldığı panelleri olduğunun altını çizerek, “Önümüzdeki yıllarda kongrenin bir salonunu tamamen akademisyenlere ayırıp akademik camianın hazırlayacağı bildirgelerden daha fazla faydalanmak istiyoruz. Sadece seyahat acentacılığı mesleğinin 25 farklı konusu var. Kongremize konuk olacak uluslararası turizm profesyonelleri ile birlikte sektörümüzdeki hareketlendirmeyi geçe bırakmak istemiyoruz.’’ dedi.

Tolga Gencer: “Sorunlarımıza çözüm üretecek ortamlar oluşturmak istiyoruz”

TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Gencer, ‘‘Seyahat acentalarımızla daha sık bir araya gelmek ve sorunlarımıza çözüm üretecek ortamlar oluşturmak istiyoruz. Yönetim Kurulu Başkanımız Firuz B. Bağlıkaya’nın önderliğinde, değerli sponsorlarımızın ve basın mensuplarının destekleriyle sektörümüze ve seyahat acentalarımıza yeni fırsatlar üretecek olmaktan dolayı çok mutluyuz.’’ diye konuştu. 

Rıza Kaynak: “Oteller ve acenteler  için çok faydalı olacağına inanıyorum’’

Kongrenin ana sponsorlarından HotelRunner’ın Satış ve İş Geliştirme Direktörü Rıza Kaynak, ‘‘Bu organizasyona katılmak aldığımız en hızlı kararlardan biriydi. HotelRunner olarak 10 yıldır Türkiye’de konaklama perspektifindeki tecrübemizi yeni değerler katarak dijitalleştiriyoruz. Bu noktada işin son bacağı olan seyahat acentaları için de aynı şekilde dijitalleşmenin gerekliliğine inanıyoruz. TÜRSAB ile birlikte bu kongre gibi daha birçok kapsamlı projeye imza atmak istiyoruz. Seyahat acentalarıyla daha hızlı ve efektif bir çalışma prensibiyle dijital envanter sistemi oluşturduk. Bu hem otellere hem de seyahat acentalarına büyük faydalar sağladı. Düzenlenecek bu kongrenin de hem oteller hem de seyahat acentaları için çok faydalı olacağına inanıyorum.’’ cümleleriyle otelcilik, dijital konaklama servisleri ve seyahat acentaları arasındaki dayanışmanın önemine vurgu yaptı.

Koray Küçükyılmaz: “Dışarıdan gelen insanlar için de çok ilgi çekici bir kongre olacak” 

Kongrenin bir diğer ana sponsoru olan Tatilsepeti’nin Genel Müdürü Koray Küçükyılmaz da değerlendirmelerde bulundu. Yılmaz, ‘‘Değişen tercihleri ve karşılıklı ihtiyaçlarımızı sorgulayabileceğimiz bir ortamın oluşturulması gerçekten önemli. Turizm ve seyahat, günlük hayatımızın bir parçası. Sadece turizm profesyonelleri için değil, dışarıdan gelen insanlar için de çok ilgi çekici bir kongre olacak. Biz, sektörümüze değer katacak bu kongrenin kalıcı ve sürekli olmasını diliyor, desteklerimizi devam ettireceğimizi dile getiriyorum.’’ dedi.

Sonuç bildirgeleri tüm sektörle paylaşılacak 

TÜRSAB 2021 Turizm Kongresi ardından düzenlenen her panel sonrası hazırlanacak sonuç bildirgeleri ve kongre bildiri kitabının tüm sektörle paylaşılacağı ifade edildi.

#türsab2021turizmkongresi #türsab #türkiyeseyahatacentalarıbirliği #türsabkongre #turizmkongre #antalyakongre #kongre #turizm

 

İnceleyin

İmzalar atıldı: Gastromasa 2022’de Kiev’de!

Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı, Eylül 2022’de gastronominin dev isimlerini Ukrayna’nın başkenti Kiev’de ağırlayacak. Türkiye’de olduğu ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz