Ülkemizi temsil edecek yemek bloggerları belirlendi

LG Home Chef Championship 2012 Yemek Yarışması’nın Türkiye elemesiyle ülkemizi temsil edecek yemek bloggerları belirlendi.

LG Electronics’in her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği LG Home Chef Championship Yemek Yarışması’nın Türkiye elemesi EKS Mutfak Akademisi’nde yapıldı. Eleme sonucunda belirlenen iki takımdan dört yemek bloggerı, 10 Ekim 2012 tarihinde gerçekleştirilecek Dubai’deki ana yarışmaya katılarak ülkemizi temsil edecek.

LG Electronics’in yemek bloggerlarını desteklemek amacıyla hayata geçirdiği LG Home Chef Championship 2012 Yemek Yarışması, bir önceki yılın kazanan ülkesi olan Birleşik Arap Emirlikleri’nde yapılacak. Middle East Africa (Ortadoğu Afrika) Bölgesi’nde bulunan toplam 9 ülkenin ön elemelerle belirlenen yemek bloggerları, 10 Ekim tarihinde Dubai’de yarışacak. Bu yıl ülkemiz adına dokuzuncubulut.com ve zeynepleblogspot.com bloglarının sahibi yemek bloggerları yarışmaya katılarak hünerlerini sergileyecek. Jürinin titizlikle kural ve kriterleri değerlendirerek sonuca varacağı yarışma, başarılı yemek bloggerlarını birbirinden özel hediyelerle ödüllendirecek. Buna göre yarışmanın birincisi olan blogger dünyanın önce gelen mutfak sanatları akademilerinden biri olan Le Cordon Bleu’da aşçılık eğitimi, beş günlük Paris seyahati ve iki adet LG akıllı telefon kazanırken ikinci blogger aşçılık workshop’ına katılım ve iki günlük Paris seyahati ödüllerinin sahibi olacak.

LG Home Chef Championship2012 Yemek Yarışması’nın ortak özelliği tüm yarışmacıların LG’nin inovatif mikrodalga fırını olan LightwaveTM ile yemek pişirecek olması. Kısa sürede sağlıklı ve lezzetler pişirip mutfak işini zevke dönüştüren LG LightwaveTM, Türk yemek bloggerlarının başarılarına katkı sağlayacak.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir